Cristiano Ronaldo aż się złapał za głowę. To była 100. minuta meczu [WIDEO]

Portugalia pokonała 3:2 Ghanę w pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze. W końcówce mogła jednak stracić zwycięstwo przez fatalny błąd Diogo Costy. Bramkarz nie zauważył, że za jego plecami znajduje się Inaki Williams i wypuścił nierozważnie piłkę z rąk. Cristiano Ronaldo aż złapał się za głowę.

Portugalczycy udanie rozpoczęli udział w mistrzostwach świata w Katarze. Cristiano Ronaldo i jego koledzy pokonali 3:2 Ghanę. Mecz ten miał szczególne znaczenie właśnie dla Ronaldo. Przeszedł do historii jako pierwszy piłkarz, który zagrał na pięciu mundialach i pięciu turniejach o mistrzostwo Europy. Do tego jako pierwszy w historii strzelał na pięciu mundialach z rzędu. Wyprzedził zatem legendarnego Pele, który trafiał do siatki na czterech turniejach. Niewiele jednak brakowało, a jego święto zostałoby zepsute. 

Zobacz wideo Michniewicz reaguje: To są bzdury! Wszystko jest nagrane

Portugalia była o krok od katastrofy. Fatalny błąd bramkarza i wielki pech napastnika Ghany. Ronaldo nie mógł uwierzyć

Wszystko za sprawą sytuacji z ostatnich sekund. Bramkarz Portugalii, Diogo Costa, wznawiał grę od własnej bramki. Nie zauważył, że za jego plecami znajduje się napastnik rywali, Inaki Williams. Snajper zaczekał, aż Costa wypuści piłkę z rąk z zamiarem podania jej do kolegi i natychmiast ruszył w jej kierunku, zupełnie zaskakując golkipera.

WCup Portugal Ghana SoccerCristiano Ronaldo zapisał się w historii. Jest pierwszy. Niebywały wyczyn

Williams dopadł do piłki, a zdezorientowany Costa starał się powstrzymać go przed oddaniem strzału. Na szczęście dla niego, napastnik Ghany poślizgnął się i nie zdołał uderzyć na praktycznie pustą bramkę. Do obrony szybko wrócili pozostali piłkarze Portugalii, którzy wybili piłkę daleko od własnego pola karnego. Williams wykazał się wielkim sprytem i mógł zostać bohaterem Ghany. Zabrakło mu jednak szczęścia. To sprzyjało bramkarzowi Portugalii, który popełnił fatalny błąd.

W to, co wydarzyło się tuż przed końcowym gwizdkiem, nie mógł uwierzyć Cristiano Ronaldo. 37-latek kilka minut wcześniej został zmieniony i końcówkę meczu oglądał z ławki rezerwowych. Widząc błąd kolegi, zszokowany tylko złapał się za głowę. 

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo screen - TVP Sport

Portugalczycy dzięki zwycięstwu zostali pierwszymi liderami grupy H. Na drugim miejscu ez aequo są Urugwaj i Korea Południowa, które wcześniej podzieliły się punktami. Tabelę zamyka Ghana. 

Ta sytuacja mogła dać Ghanie remisTo był najlepszy mecz MŚ w Katarze. Pięć goli. Portugalia zamarła w ostatniej akcji [WIDEO]

Więcej o: