Czy to był karny? Cristiano Ronaldo padł jak mucha. Kontrowersja to mało powiedziane [WIDEO]

Cristiano Ronaldo otworzył wynik meczu w spotkaniu Portugalii z Ghaną na mistrzostwach świata w Katarze. Napastnik strzelił gola po rzucie karnym, który wywołał wiele kontrowersji, ponieważ wydaje się, że obrońca nie dopuścił się faulu.

W czwartek o 17:00 rozpoczął się mecz pomiędzy Portugalią a Ghaną na mistrzostwach świata w Katarze. W pierwszej połowie spotkania zdecydowaną przewagę mieli Portugalczycy, ale nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Wszystko zmieniło się w drugich 45 minutach.

Cristiano Ronaldo strzelił gola po kontrowersyjnym rzucie karnym

W 65. minucie Cristiano Ronaldo upadł w polu karnym. Sędzia nie zastanawiał się długo i podyktował "jedenastkę". Decyzja jest kontrowersyjna, ponieważ na pierwszy rzut oka nie wydaje się, żeby ghański obrońca sfaulował napastnika. Pomimo licznych protestów arbiter nie postanowił sprawdzić tej sytuacji w VAR-ze. Do wykonania rzutu karnego podszedł Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Niedługo później Ghana zdobyła wyrównującą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Andre Ayew. Portugalia została podrażniona utratą prowadzenia i szybko strzeliła dwa kolejne gole. Tym razem ghańskiego bramkarza pokonali Joao Felix i Rafael Leao. W końcówce meczu ekipa z Afryki zdołała jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, po tym jak piłkę do siatki wpakował Osman Bukari. Ostatecznie wynik do końca meczu już się nie zmienił i Portugalia wygrała to spotkanie 3:2.

Portugalia 3:2 Ghana

Strzelcy: Cristiano Ronaldo 65', Joao Felix 78', Rafael Leao 80'; Andre Ayew 73', Osman Bukari 89'

Cristiano Ronaldo po tym meczu zapisał się także na kartach historii. Portugalczyk jako pierwszy zawodnik strzelał gole na pięciu edycjach mistrzostw świata.