Wstyd w Katarze. Jedyny Rosjanin na MŚ okrył się hańbą. Pokazał to światu

Mało kto spodziewał się, że na mistrzostwach świata w Katarze będzie można dostrzec rosyjską flagę. Zadbał o to reprezentant Kamerunu, Gael Ondoua. Rosjanie są zachwyceni jego gestem.

W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę większość sportowych federacji zdecydowała się wykluczyć Rosję oraz sportowców z tego kraju w rozgrywkach międzynarodowych. Skorzystała z tego m.in. reprezentacja Polski, która otrzymała wolny los w półfinale baraży, a potem wygrała 2:0 ze Szwecją i awansowała na mundial w Katarze. Podczas ostatniego kongresu FIFA federacja nie zdecydowała się na zawieszenie Rosji i Białorusi i nie nałożyła kar na oba związki piłkarskie. Mimo to na mundialu zagrał jeden zawodnik, który jest dumny z bycia Rosjaninem.

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Jest dumny z bycia Rosjaninem i zademonstrował to na MŚ w Katarze

To Gael Ondoua , 26-letni piłkarz Hannoveru. Reprezentuje Kamerun, ale jak sam z dumą twierdzi, jest Rosjaninem. W młodym wieku wyjechał do Rosji i został zapisany przez rodziców do akademii Lokomotiwu Moskwa. Po pewnym czasie otrzymał rosyjskie obywatelstwo. - Jestem w 95 procentach Rosjaninem, a reszta to mój kolor skóry. Od najmłodszych lat marzyłem o grze dla Rosji i kibicowałem jej na wielkich turniejach. Chcę jej się odwdzięczyć za to, co dla mnie zrobiła - mówił Ondoua w rozmowie z portalem championat.com.

Gael Ondoua odrzucił powołanie do reprezentacji Kamerunu przed Pucharem Narodów Afryki, licząc na to, że Rosja zainteresuje się jego osobą, ale ostatecznie do tego nie doszło. 26-latek postanowił grać dla Kamerunu i w czwartek wystąpił w meczu przeciwko Szwajcarii (0:1). Jak spostrzegły rosyjskie media, Ondoua wystąpił w butach, na których widniały dwie flagi – kameruńska i rosyjska. "Zawsze pamiętaj o miejscu, w którym dorastałeś. Ondua przestrzega tej mądrości" – pisze na Twitterze zachwycony autor rosyjskiego konta "Russian Footbik".

Kameruńczycy po porażce ze Szwajcarią zajmują na razie ostatnie miejsce w grupie G. Czekają ich jeszcze mecze z Serbią i Brazylią.

Więcej o:
Copyright © Agora SA