Piłkarz Ghany prostuje swoje słowa o Neymarze. "To fake news"

- Neymar nie jest lepszy ode mnie, jest tylko bardziej znanym zawodnikiem - takie słowa miał powiedzieć Mohammad Kudus w wywiadzie dla "Guardiana". Sam zawodnik błyskawicznie określił wywiad mianem "fake newsa".

Brazylia i Ghana w czwartek rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w Katarze. Brazylijczycy w grupie G zmierzą się z Serbią, a Ghańczycy w grupie H z Portugalią. Jest więc szansa, że obie te drużyny trafią na siebie w 1/8 finału turnieju. Obie już w tym roku miały okazję ze sobą grać we wrześniu, w meczu towarzyskim, który Brazylia wygrała 3:0. Było to spotkanie bez większej historii, ale doszło wtedy do małego spięcia między Mohammedem Kudusem a Neymarem. To było jednym z tematów wywiadu, który gwiazda Ajaksu Amsterdam udzieliła "Guardianowi".

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Kudus prostuje swoje słowa o Neymarze

W samym tytule wywiadu z Kudusem jest zdanie, który wyraża ogromną pewność siebie 22-latka. - Neymar nie jest lepszy ode mnie, jest tylko bardziej znanym zawodnikiem - to samo zdanie jest już w leadzie wywiadu. Dalej możemy przeczytać, jak Kudus wspomina wrześniowe starcie z Neymarem. - On bronił swojego kraju, a ja mojego. Nie mogłem pozwolić mu się popychać. To, co czyni go lepszym, to fakt, że więcej wygrał. Ja niedługo również będę w tym miejscu.

Trzeba przyznać, że to słowa pokazujące olbrzymią pewność siebie, ale okazuje się, że nie taki miał być ich wydźwięk. Kudus na twitterowym koncie odniósł się do wywiadu, który opublikował "Guardian".

- Moja rodzina i kultura, w której się wychowywałem, nauczyły mnie szanować starszych. Neymar, podobnie jak Thiago Alcantara i wiele innych legend, natchnęli nas do marzeń. Tak, jak Neymar, chcę inspirować kolejne pokolenia. Jaki jest twój plan "Guardian"? Skup się na jutrze. FAKE NEWS - napisała młoda gwiazda reprezentacji Ghany. 

Zawodnik dołączył do tweeta screen miniaturki wywiadu, w którego tytule pada zdanie o nieuważaniu, że Neymar jest lepszy od niego. Można więc się domyślać, że nie taki był kontekst wypowiedzi Ghańczyka.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mohammad Kudus w obecnym sezonie rozegrał 21 spotkań w Ajaksie Amsterdam, w których strzelił 10 bramek i zaliczył 2 asysty. Teraz 22-latek będzie walczył z reprezentacją o wyjście z grupy na mundialu w Katarze. Ghana zmierzy się na nim z Portugalią (24 listopada), Koreą Południową (28 listopada) i Urugwajem (2 grudnia).

Więcej o: