"Nieskazitelny". Japonia pokazała klasę. Cały świat mógłby się uczyć

Japończycy zachwycili na boisku ogrywając Niemców 2:1, a później zachwycili gospodarzy turnieju. "Opuścili szatnię na Khalifa International Stadium w ten sposób. Nieskazitelny" - czytamy na profilu FIFA, gdzie umieszczono także wymowne zdjęcie.

Stereotypowy Japończyk uchodzi za pracowitą, obowiązkową, skromną osobę. Słowem, dobrze wychowaną osobę. Mundial w Katarze dopiero co się rozpoczął, a już kilkukrotnie zdążyliśmy się o przekonać, że w tym stereotypie jest wiele prawdy. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Tuż po meczu otwarcia, w którym Ekwador pokonał Katar 2:0, kibice z Japonii przeszli się dookoła stadionu i posprzątali śmieci. - Nigdy nie zostawiamy śmieci. Szanujemy miejsce, do którego przychodzimy - tłumaczył jeden z nich. I od razu wielu fanom przypomniały się podobne obrazki sprzed czterech lat, gdy mistrzostwa odbywały się w Rosji.

Skoro sprzątali nawet po obcych, to nie może dziwić, że Japończycy doprowadzili stadion do porządku także po ich sensacyjnej wygranej 2:1 nad Niemcami. 

"One Love" tuż obok Infantino. "Wyjaśnił mi, dlaczego zakazał noszenia opasek"

Japońscy kibice po raz kolejny zachwycili świat podczas mundialu w Katarze. Po zwycięstwie ich reprezentacji 2:1 nad Niemcami, nie poszli hucznie świętować. Zostali na stadionie i posprzątali go dokładnie ze śmieci. "Wszyscy moglibyśmy się od nich uczyć" - komentują zachwyceni internauci.

Po ostatnim gwizdku japońscy kibice zostali na Khalifa International Stadium i zaczęli go sprzątać. Dokładnie zebrali wszystkie śmieci do worków. Nie tylko zostawione wcześniej przez siebie, ale i innych widzów oglądających spotkanie. 

Piłkarze Japonii nie chcieli być gorsi od swoich fanów

Zawodnicy z Azji najpierw zachwycili na boisku ogrywając Niemców 2:1, a później zachwycili gospodarzy. Bo choć można było się tego spodziewać, że Japończycy posprzątają po sobie szatnie, to i tak robi to wrażenie.

"Po historycznym zwycięstwie nad Niemcami, japońscy kibice posprzątali swoje śmieci na stadionie, podczas gdy piłkarze opuścili szatnię na Khalifa International Stadium w ten sposób. Nieskazitelny" - czytamy na profilu FIFA, gdzie umieszczono także wymowne zdjęcie.

Breel EmboloEmbolo dał zwycięstwo Szwajcarii. Ale po golu się nie cieszył [WIDEO]

Kolejny mecz na MŚ w Katarze Japończycy rozegrają w niedzielę 27 listopada. Ich rywalami będą Kostarykanie, którzy przegrali w środę z Hiszpanią aż 0:7.

Więcej o: