Niezwykły pomysł kibica przed meczem Polaków. Ochrona nie dała się oszukać

W trakcie tegorocznych mistrzostw świata w Katrze obowiązuje zakaz spożywania alkoholu na stadionach. Mimo to pewien meksykański kibic przed meczem z reprezentacją Polski postanowił oszukać tamtejszych ochroniarzy, próbując przemycić trunek w dosyć nietypowy sposób.

Kwestia spożywania alkoholu na stadionach podczas mundialu w Katarze wyjaśniła się dopiero kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw. Początkowo organizatorzy deklarowali, że na czas turnieju będzie można kupować i spożywać trunki na obiektach sportowych, jednak Katarczycy bardzo szybko zmienili zdanie. Ostatecznie FIFA pod naciskiem gospodarzy mundialu zakazała picia alkoholu na trybunach, co spotkało się z dużą krytyką. Mimo to znaleźli się kibice, którzy w bardzo kreatywny sposób próbowali przechytrzyć katarskich stewardów.

Zobacz wideo

Meksykański kibic próbował przemycić alkohol w... lornetce

Spotkanie reprezentacji Polski i Meksyku miało miejsce we wtorek 22 listopada o godz. 17:00. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Co prawda Robert Lewandowski miał okazję odmienić losy spotkania w 58 min., jednak napastnik FC Barcelony nie wykorzystał rzutu karnego, a obie drużyny podzieliły się punktami. 

Tuż przed rozpoczęciem starcia katarscy ochroniarze zatrzymali jednego z fanów meksykańskiego zespołu. Powodem kontroli było podejrzenie, że mężczyzna próbuje przemycić alkohol. Okazało się, że kibic przelał ulubiony trunek do lornetki, z którą bezpiecznie próbował wejść na Stadium 974. Pomimo bardzo kreatywnego pomysłu stewardzi nie dali się oszukać i dostrzegli, że z lornetką Meksykana ewidentnie jest coś nie tak. 

Nie znamy dalszych losów tej historii, jednak mężczyzna prawdopodobnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Spożywanie alkoholu w Katarze w niedozwolonych miejscach grozi olbrzymimi karami finansowymi lub nawet więzieniem.

Więcej o: