Szansa na absolutny rekord MŚ. Prognozy nie pozostawiają złudzeń

W rozegranych dotychczas spotkaniach mistrzostw świata w Katarze padły łącznie 33 gole. To świetny wynik jak na 12 meczów, a utrzymanie takiej tendencji może przełożyć się na najlepszy wynik w historii mundialu.

W czwartek 24 listopada zostaną rozegrane ostatnie spotkania pierwszej kolejki fazy grupowej podczas mundialu w Katarze. Nie zabrakło sporych niespodzianek jak porażki faworytów z Argentyny i Niemiec. Kibice nie mogą narzekać na brak emocji nie tylko ze względu na rezultaty, ale też liczbę strzelonych bramek. Do tej pory na stadionach mistrzostw świata padły 33 gole, co pozwala liczyć na pobicie rekordu mistrzostw świata.

Zobacz wideo Dramat reprezentanta Polski. Dostał w oko, a potem drugi raz. Bez szans na MŚ 2022

Mundial w Katarze może zostać najlepszym w historii. Zanosi się na rekord liczby bramek

Do tej pory największa ilość bramek padła w meczu Anglii z Iranem. Tylko w tym meczu strzelono aż osiem bramek, a drużyna z Europy cieszyła się ze zwycięstwa 6:2. Strzelaninę urządzili sobie również Hiszpanie, którzy pokonali Kostarykę aż 7:0. Nie zabrakło również spotkań, w których padł bezbramkowy remis. Jednym z tych starć był mecz otwarcia reprezentacji Polski, która zremisowała 0:0 z Meksykiem. Podobnym rezultatem kończył się spotkania Danii z Tunezją i Chorwacji z Maroko.

Reprezentacja Polski powinna uczyć się od Kanady. Dosadne słowa treneraReprezentacja Polski powinna uczyć się od Kanady. Dosadne słowa trenera

W rozegranych jak do tej pory 12 spotkaniach padły łącznie 33 bramki, mimo że trzy spotkania kończyły się bezbramkowymi remisami. To daje średnią 2,75 gola na mecz, co pozwala mieć nadzieję na rekordową liczbę trafień w historii mistrzostw świata. Jeżeli taka średnia utrzyma się do końca imprezy, na tegorocznym mundialu może paść rekordowa liczba 176 trafień. Wynik ten byłby lepszy od dotychczasowego rekordu o 5 bramek. 171 goli padło podczas mundialu w Brazylii w 2014 roku oraz podczas imprezy we Francji z 1998 roku. Na ubiegłorocznych mistrzostwach w Rosji strzelono łącznie 169 bramek.

CORRECTION WCup Germany Japan SoccerNiemcy wieszczą katastrofę swojej kadry. "Drugi krach po żenującym nokaucie"

Podczas rywalizacji w Katarze padło już kilka historycznych wyników. Hiszpanie osiągnęli największą liczbę celnych podań w historii imprezy, a Leo Messi został najlepszym piłkarzem Argentyny na mundialu. Nie zabrakło też niechlubnych wyników. Autorem jednego z rekordów została reprezentacja Polski, a wszystko za sprawą niewykorzystanego rzutu karnego w meczu z Meksykiem

Więcej o: