Japończycy zakochali się w futrzaku. Przewidział zwycięstwo z Niemcami [WIDEO]

Reprezentanci Japonii w pierwszym meczu mundialu odnieśli wielkie zwycięstwo 2:1 nad Niemcami. Okazuje się, że triumf Azjatów przewidziała dzień wcześniej wydra, której typowanie okazało się dobrą wróżbą.

Japończycy na otwarcie rywalizacji w Katarze zaskoczyli w środę cały piłkarski świat. Groźni zawodnicy z Azji pokonali 2:1 Niemców, którzy teraz są o krok od powtórzenia niechlubnego wyniku sprzed czterech lat. Choć po pierwszej połowie na prowadzeniu byli mistrzowie świata z 2014 roku, pod koniec spotkania Samuraje zadali dwa decydujące ciosy. W 75. minucie Manuela Neuera pokonał Ritsu Doan, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 83. minucie Takuma Asano. Jak się okazuje, zwycięstwo drużyny zostało przewidziane już dzień wcześniej.

Wydra bohaterką Japonii. Zwierzę przewidziało zwycięstwo reprezentacji nad mistrzami z 2014 roku

Triumf Japonii przewidziała wydra o imieniu Taiyo. Mieszkanka tokijskiego parku wodnym Maxell Aqua Park Shinagawa typowała we wtorek zwycięzcę meczu otwarcia. Przed wydrą zostały postawione trzy kolorowe kubki. Niebieskie oznaczało zwycięstwo Azjatów, czerwony wygraną Niemców, a żółty remis. Zwierzę bez zastanowienia wybrało niebieski kubek, przewidując tym samym zwycięstwo Samurajów.

Japońscy kibice po sensacyjnym pokonaniu Niemców od razu zwrócili uwagę, że typowanie wydry okazało się dobrym prognostykiem. W jednym z komentarzy w internecie nazwano zwierzę "niezwykle kompetentnym".

Od razu pojawiły się głosy, które liczą na podobne typowanie przed niedzielnym meczem z Kostaryką. Wiceliderzy grupy E spotkanie 2. kolejki rozpoczną 27 listopada o godzinie 11:00. Zwycięstwo zapewni Azjatom wyjście z grupy i awans do 1/8 finału. Byłoby to powtórzeniem wyniku sprzed czterech lat, kiedy Japonia wyszła z "polskiej" grupy z drugiego miejsca, by w 1/8 finału przegrać 2:3 z Belgią.

Wydra Taiyo nie jest jedynym zwierzęciem, którego typowanie okazało się skuteczne. Wcześniej "dobrego ducha" mieli między innymi Niemcy, a mowa o słynnej ośmiornicy o imieniu Paul. Typowała ona wyniki spotkań naszych zachodnich sąsiadów w mistrzostwach Europy w 2008 roku i na mundialu w 2010 roku. Zwierzę pomyliło się tylko dwa razy. Wyniki spotkań Polaków podczas Euro 2012 i mundialu w Rosji w 2018 roku typowała z kolei słonica Citta z krakowskiego zoo.