Żona piłkarza pokazała warunki w Katarze. Później usunęła zdjęcie. "Jak można?"

Podczas meczu Niemiec z Japonią Christina Ginter, żona niemieckiego piłkarza Matthiasa Gintera, uskarżała się na niską temperaturę na stadionie. Zdaniem "Bilda" jej narzekania nie są bezpodstawne, gdyż odczuwalna temperatura na trybunach jest niższa, niż na murawie.

Matthias Ginter występuje w reprezentacji Niemiec od marca 2014 roku. Pojechał z nią na mistrzostwa świata w 2014 (złoty medal), 2018 oraz EURO 2020. Znalazł się także w kadrze na tegoroczny mundial w Katarze.

Żona Gintera narzeka na klimatyzowane stadiony w Katarze. Później usunęła wpis

W pierwszym spotkaniu turnieju Niemcy rywalizowali z Japonią, mecz odbywał się na stadionie Khalifa International w Dosze. Obiekt jest klimatyzowany, a to z powodu wysokich temperatur panujących w Katarze. W połowie listopada jest tam ponad 30 stopni Celsjusza, taka pogoda nie sprzyja intensywnemu wysiłkowi fizycznemu.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz z trybun oglądały partnerki niemieckich piłkarzy, w tym Christinia Ginter, żona Matthiasa Gintera. Za pośrednictwem mediów społecznościowych narzekała na warunki panujące na stadionie. Wstawiła tam zdjęcie, na którym ma gęsią skórkę. - Jak bardzo można schłodzić stadion? Katar odpowiada: Tak! - brzmiał podpis do fotografii. Jeszcze tego samego została ona usunięta.

Do sprawy odnieśli się dziennikarze "Bilda", którzy potwierdzili, że na obiektach jest dosyć chłodno. Jak informują, podczas meczów stadiony są schładzane do około 20 stopni, taka temperatura odczuwają piłkarze na boisku. Inaczej może być w przypadku kibiców na trybunach, którzy są usadowieni bliżej wentylatorów. Tam odczuwalna temperatura jest znacznie niższa i wynosi około 15 stopni.

Spotkanie Japonii z Niemcami zakończyło się wygraną Azjatów 2:1. W 33. minucie bramkę na 1:0 dla drużyny z Europy strzałem z rzutu karnego zdobył Ilkay Guendogan, w 75. wyrównał Ritsu Doan, a osiem minut później zwycięską bramkę zdobył Takuma Asano. Ginter przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

W kolejnym rywalem Niemiec na mistrzostwach świata będzie Hiszpania. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 27 listopada o godzinie 20, relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.