"FIFA nie sprawdza wszystkiego przed turniejem. W Rosji było lepiej"

Reprezentant Rosji, Ari, zdążył już wydać swoją opinię na temat mundialu w Katarze. Przy okazji porównał trwającą imprezę do wydarzeń sprzed czterech lat. - Jeśli porównamy organizację mundialu w Katarze i Rosji, to w Rosji było lepiej! - wypalił napastnik brazylijskiego pochodzenia.

Rywalizacja o mistrzostwo świata w Katarze nabiera rozpędu. W czwartek 24 listopada zakończy się pierwsza kolejka spotkań w fazie grupowej, która, na podstawie dotychczasowych wyników, zapowiada się bardzo interesująco. Tegoroczny mundial z perspektywy kibica śledzi reprezentacja Rosji. Wszystko za sprawą wykluczenia kadry z baraży w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Zobacz wideo Spełniła się przepowiednia Brzęczka. "Świat nam zazdrości"

Reprezentant Rosji zabrał głos. "FIFA odpowiada za organizację, wybiera kraj i nie sprawdza tego wszystkiego przed turniejem"

Brak Sbornej na mundialu nie wpłynął na zainteresowanie Rosjan imprezą mistrzowską. Zdążyli już nawet wydać osąd na temat organizacji mistrzostw. Teraz głos w sprawie zabrał reprezentant kraju, Ari. Napastnik brazylijskiego pochodzenia stwierdził wprost, że zmagania w Katarze są bardzo upolitycznione. - Nie znam wszystkich szczegółów, ale myślę, że to przez kraj, który ma swoją własną kulturę. FIFA odpowiada za organizację, wybiera kraj i nie sprawdza tego wszystkiego przed turniejem. Największe mistrzostwa świata nie mogą być ograniczane - powiedział zawodnik, cytowany przez Metaratings.ru. Nawiązał tym samym do wielu kontrowersyjnych kwestii jak na przykład sprzedaż alkoholu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Napastnik w dalszej części wypowiedzi porównuje imprezę w Katarze z mistrzostwami z 2018 roku, które były organizowane w Rosji. - Moim zdaniem, jeśli porównamy organizację mundialu w Katarze i Rosji, to w Rosji było lepiej! Rosja to duży kraj, bardzo zorganizowany i piękny. Pod wieloma liberalnymi względami jest bardzo podobny do Brazylii. Zarówno Rosja, jak i Brazylia mają wiele pięknych miejsc do odwiedzenia, a w środku roku jest bardzo gorąco! Bardzo mili ludzie, wiele opcji jedzenia! Ci, którzy nie znali Rosji przed mundialem, ale przybyli na turniej, bardzo dobrze mówią o tym kraju - stwierdził zawodnik brazylijskiego FC Atletico Cearense.

Nie są to pierwsze pochlebne słowa Ari'ego na temat swojej nowej ojczyzny. Nie tak dawno Ari wychwalał Władimira Putina. - Na terytorium Rosji czuję się chroniony, a to wielka zasługa Putina - przyznał w rozmowie ze Sports.ru ->>> więcej TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.