Japończycy znów szokują w Katarze. Świecie, ucz się!

Japońscy kibice po raz kolejny zachwycili świat podczas mundialu w Katarze. Po zwycięstwie ich reprezentacji 2:1 nad Niemcami, nie poszli hucznie świętować. Zostali na stadionie i posprzątali go dokładnie ze śmieci. "Wszyscy moglibyśmy się od nich uczyć" - komentują zachwyceni internauci.

Reprezentacja Japonii sprawiła w środę ogromną sensację i ograła 2:1 Niemców. I to mimo tego, że po pierwszej połowie przegrywała. Poziomem do piłkarzy dostosowali się także japońscy kibice, którzy ponownie zachwycili świat.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Japońscy kibice znowu zachwycili świat. Posprzątali stadion po zwycięstwie nad Niemcami

Po ostatnim gwizdku japońscy kibice zostali na Khalifa International Stadium i zaczęli go sprzątać. Dokładnie zebrali wszystkie śmieci do worków. Nie tylko zostawione wcześniej przez siebie, ale i innych widzów oglądających spotkanie. 

"Wow, podziwiam to! Typowe dla zdyscyplinowanej i cywilizowanej kultury Japonii", "Dobra robota Japonia, szacunek i dbałość", "Wszyscy moglibyśmy się od nich uczyć" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w social mediach pod zdjęciami prezentującymi sprzątających Japończyków.

AP Photo/Agencja WyborczaLuis Enrique skomentował niewykorzystany rzut karny Lewandowskiego

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Warto przypomnieć, że to już nie pierwszy raz, gdy fani z tego azjatyckiego kraju prezentują podobne zachowanie. Japończycy zaczęli sprzątać stadion także po meczu otwarciu mundialu, w którym Ekwador pokonał 2:0 Katar. To zachowanie szczególnie godne podziwu, gdyż nie grała wówczas nawet ich drużyna. - Nigdy nie zostawiamy śmieci. Szanujemy miejsce, do którego przychodzimy - tłumaczyła jedna ze sprzątających kobiet, o czym pisaliśmy więcej >>> TUTAJ.

Japończycy także podczas poprzedniego mundialu, w 2018 roku w Rosji, sprzątali śmieci ze stadionów. Wówczas byli naszymi grupowymi rywalami, ale w przeciwieństwie do kadry Adama Nawałki, udało im się wyjść z grupy.

Kolejny mecz na MŚ w Katarze Japończycy rozegrają w niedzielę 27 listopada. Ich rywalami będą Kostarykanie, którzy przegrali w środę z Hiszpanią aż 0:7. 

TVP zakpiła z NiemcówTVP nabija się z Niemców. "Coś im uciekło..." [WIDEO]

Więcej o: