FIFA zadowala Katar, dając zakaz specjalnie dla Belgii

FIFA przechodzi samą siebie, byle zadowolić Katarczyków, którzy otwarcie depczą prawa społeczności LGBT. Jak donosi portal voetbalbelgie.be, Belgom podczas mundialu zakazano zakładania ich dotychczasowych strojów przeznaczonych do rozgrzewki, gdyż są zbyt "kolorowe".

Mistrzostwa świata w Katarze już na zawsze przejdą do historii. Niestety nie za sprawą czysto sportowej rywalizacji, a skandalicznego zachowania Katarczyków i FIFA. Organizacja zarządzana przez Gianniego Infantino zakazała reprezentacjom występu z tęczowymi opaskami promującymi akcję "One Love". Jako że w kraju organizatorów mundialu otwarcie depcze się prawa mniejszości, a homoseksualizm jest tam przestępstwem, trudno nie odebrać tego jako próby zadowolenia możnych szejków. 

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: Jest tylko jeden pozytyw

Kolejna skandaliczna decyzja FIFA. Zabronili Belgom gry w kolejnym komplecie strojów. "Zbyt kolorowe"

FIFA zapowiedziała tuż przed turniejem, że kapitanowie drużyn, którzy złamią jej zakaz, zostaną ukarani jeszcze przed meczem żółtą kartką. Co oczywiste, żadna z reprezentacji nie chce narażać się na osłabienie, więc wycofano się z pomysłu założenia tęczowej opaski. Szczególnie "dotknięta" została reprezentacja Belgii. 

Nie dość, że Belgowie nie mogą promować akcji "One Love", co chcieli robić, jako jedna z nielicznych reprezentacji na mundialu, to FIFA ocenzurowała jeszcze ich koszulkę. Mowa o drugim komplecie strojów w kolorze białym. Federacji nie spodobało się, że na trykotach znalazł się napis "love", czyli "miłość". Tym samym "Czerwone Diabły" zagrają w fazie grupowej w czerwonych koszulkach. Jeśli przejdą do fazy pucharowej i zechcą przywdziać białe stroje, będą musieli usunąć napis, prawdopodobnie go zaklejając. 

Brzmi absurdalnie? To jednak jeszcze nie koniec obostrzeń dla Belgów. Jak podaje portal voetbalbelgie.be, dostali oni też od FIFA kolejny zakaz - zakładania na rozgrzewkę ich dotychczasowych przeznaczonych do tego strojów. Dlaczego? Bo są zbyt "kolorowe". Jak wygląda ów strój, można zobaczyć poniżej. 

 

Trudno zrozumieć tę decyzję, bo choć koszulka jest połączeniem kilku kolorów, zdecydowanie nie przypomina tak nienawidzonej w Katarze tęczy. FIFA wychodzi jednak z siebie, by zadowolić swojego wielkiego partnera biznesowego. 

Belgowie pierwszy mecz na mistrzostwach świata zagrają 23 listopada z Kanadą. Następnie czekają ich pojedynki z Maroko (27 listopada) i Chorwacją (1 grudnia). 

Więcej o:
Copyright © Agora SA