Anglia drży o Harry'ego Kane'a na MŚ 2022

Reprezentacja Anglii może mieć poważny problem. Kapitan drużyny Harry Kane w meczu z Iranem upuścił boisko w 75. minucie, ponieważ zmagał się z bólem kostki. Dolegliwości nie ustają i zawodnik będzie musiał udać się na prześwietlenie, by wykluczyć ewentualny uraz. Nie wiadomo, co z jego występem w następnym meczu.

Anglicy w świetnym stylu rozpoczęli mundial i pokonali reprezentację Iranu 6:2, kontrolując spotkanie od początku do końca. Harry Kane wprawdzie nie strzelił gola, ale zaliczył dwie asysty i był jedną z kluczowych postaci drużyny Garetha Southgate'a. Okazuje się, że efektowną wygraną mógł okupić urazem, który wyłączy go z następnego meczu.

Harry Kane "miał się dobrze", ale potrzebuje prześwietlenia kostki. Drugi mecz pod znakiem zapytania

Harry Kane w 53. minucie meczu starł się z Mortezą Puraligandżim i upadł na murawę, trzymając się za kostkę. Wślizg Irańczyka był dla napastnika Tottenhamu bardzo bolesny, ale był w stanie kontynuować grę. Selekcjoner postanowił zastąpić 29-latka Callumem Wilsonem w 75. minucie meczu. - Myślę, że Harry ma się dobrze. Wyglądało to na groźny wślizg, ale kontynuował grę. Zdjęliśmy go, ponieważ czuliśmy, że to jest moment w grze, w którym możemy to zrobić - przekonywał na pomeczowej konferencji Southgate.

"The Athletic" informuje jednak, że napastnik Tottenhamu dzień po meczu nadal odczuwa ból, więc sztab szkoleniowy zdecydował się na zlecenie prześwietlenia kostki. Ma ono dać odpowiedź, co właściwie dzieje się z prawą noga Kane'a oraz wykluczyć lub potwierdzić uraz. Oznacza to, że zawodnik nie jest pewien występu w drugim grupowym starciu przeciwko USA, które odbędzie się już w piątek 25 listopada o godzinie 20:00.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Harry Kane na mundialu w Katarze może stać się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii. Do tej pory w 76 meczach był w stanie zdobyć 51 goli. Do pierwszego Wayne'a Rooneya traci tylko dwa gole. Były zawodnik Manchesteru United 52 gole zdobył jednak podczas aż 120 występów w narodowych barwach.