Argentyna zachwycona po meczu Polska - Meksyk. I wydała surowy wyrok ws. Polski

Reprezentacja Polski zremisowała z reprezentacją Meksyku 0:0 w pierwszym meczu mistrzostw świata w Katarze. Argentyńskie media nazwały spotkanie "nijakim przedstawieniem" i przekonują, że to dla nich znakomity wynik i Argentyna znów "oddycha po nieudanym debiucie".

Reprezentacja Argentyny sensacyjnie przegrała z Arabią Saudyjską 1:2 na otwarcie zmagań w grupie C mundialu w Katarze. Fatalny początek faworytów sprawił, że spotkanie kolejnych rywali musieli oglądać z dużą niepewnością i obawą o swoją przyszłość na mistrzostwach. Argentyńskie media twierdzą, że 0:0 w meczu Polska - Meksyk to najlepsze, co mogło ich spotkań, a obie reprezentacje wcale nie są takie groźne. 

Zobacz wideo Tak meksykańscy kibice zareagowali na widok Lewandowskiego na stadionie w Katarze

Argentyńskie media o meczu Polaków: "Drużyna Meksyku pozostawia lepsze wrażenie"

Wynik 0:0 w meczu Polaków z Meksykanami sprawia, że Argentyna traci do obu reprezentacji tylko jeden punkt i dwa następne mecze zagra właśnie przeciwko nim. To znacznie zwiększa szansę faworytów do wygrania grupy C, by dalej liczyć się w walce o najwyższe cele.

"Meksyk i Polska zremisowały bez bramek w bardzo słabym meczu, dając Argentynie ulgę" - piszą wprost dziennikarze portalu "La Nacion" i dodają. "Lepiej zagrała drużyny Meksyku. Europejczycy mieli rzut karny, ale nie wykorzystał go Lewandowski. Ochoa bez problemów obronił jego przewidywalny strzał. Meksyk i Polska zaprezentowali nijakie przedstawienie, a 0:0 pozostawiło po sobie słodki niesmak".

"Ten wynik był najlepszą wiadomością w ten paskudny wtorek. Lewandowski walczył, spierał się z obrońcami, ale to Guilermo Ochoa stał się prawdziwym gigantem, kiedy obronił rzut karny. Polska zawsze przestrzegała porządku taktycznego, ale nie wyrządziła żadnych, większych szkód" - czytamy na portalu "Ole". 

"Polska zawsze stawiała na schludność, a to odbierało świeżość. Europejska ekipa zdawała się czekać na moment, by aktywować swoją gwiazdę Roberta Lewandowskiego. Zremisowali 0:0 w pojedynku na niskim poziomie. Argentyna oddycha po nieudanym debiucie" - podsumowują dziennikarze "Vermouth Deportivo".

"Meksyk dominował, ale nie był w stanie przechylić wyniku na swoją korzyść. Bramkarz Wojciech Szczęsny odegrał kluczową rolę dla Polski. Obronił cztery strzały i wykonał 25 celnych podań" - pisze portal "Cronica".

Reprezentacja Polski z Argentyną zmierzy się w środę, 30 listopada o godzinie 20:00. Wcześniej Biało-Czerwonych czeka mecz z Arabią Saudyjską (26.11 g.14:00), a Argentyńczyków spotkanie z Meksykiem (26.11 g.20:00).

Więcej o: