Podolski trochę przeszarżował. To porównanie Polski do Niemiec nie jest adekwatne

- Kto błyśnie w reprezentacji Polski? Sporą rolę może odegrać Piotr Zieliński. Ma bardzo duże umiejętności, w środku pola to on może rządzić, błyszczeć. Moim zdaniem to może być jeden z kluczowych piłkarzy dla Polski. Potencjał ma bardzo duży - twierdzi Lukas Podolski, piłkarz Górnika Zabrze w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Reprezentacja Polski rozpoczyna rywalizację w grupie C mistrzostw świata. Pierwszym rywalem kadry prowadzonej przez Czesława Michniewicza będzie Meksyk. Mecz rozpocznie się we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00, a zdaniem Bartłomieja Kubiaka, korespondenta Sport.pl w Katarze, Polska wyjdzie na to spotkanie formacją z czteroma obrońcami.

Zobacz wideo Katar tuszuje liczbę ofiar mundialu

Podolski wskazał, kto będzie się wyróżniał u Polaków. "Zieliński ma bardzo duży potencjał"

Lukas Podolski rozmawiał z portalem WP SportoweFakty przed pierwszym meczem reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Zawodnik Górnika Zabrze odniósł się do słów, że Polska walczy tylko o drugie miejsce. - Nie możesz od razu kalkulować, że z Argentyną nie ma szans. Tak nie można. Nie możesz wyjść na taki mecz z pełnymi spodniami. Tu właśnie Niemcy powinni być przykładem. Jedziesz, żeby wygrać, z każdym można wygrać. Z Arabią też nie możesz sobie dopisać punktów przed meczem - powiedział.

Były reprezentant Niemiec wskazał też, kto może błysnąć w kadrze Czesława Michniewicza w trakcie turnieju, poza Robertem Lewandowskim. - Sporą rolę może też odegrać Piotr Zieliński. Ma bardzo duże umiejętności, w środku pola to on może rządzić, błyszczeć. Moim zdaniem to może być jeden z kluczowych piłkarzy dla Polski. Potencjał ma bardzo duży. Dobry jest też Nicola Zalewski, ten młody chłopak z Romy. Matty Cash też jest niezły - dodał Podolski.

Podolski wytypował rewelację mundialu wśród Niemców. "Jego styl nie jest niemiecki"

Lukas Podolski pokusił się też o wytypowanie, jak poradzi sobie reprezentacja Niemiec. - Niemcy zawsze jadą na wielki turniej, żeby go wygrać, żeby tam zostać do końca. Taka jest mentalność naszej drużyny. W Niemczech nikt nigdy nie patrzy na to, z kim jesteśmy w grupie. Rewelacją kadry może być Jamal Musiala. Jego styl gry nie jest niemiecki. Drybling, sposób poruszania się. Z tych młodych może się wyróżnić - stwierdził. Podolski w gronie faworytów do wygrania mundialu, poza Niemcami, wymienił m.in. Argentynę czy Brazylię.

Więcej o: