Kontuzja gwiazdy reprezentacji Niemiec. Koszmar. Niepokojące wieści z treningu

Według najnowszych doniesień Leroy Sane nie dokończył porannego treningu z reprezentacją Niemiec z powodu kontuzji i przesądzone jest, że zabraknie go w kadrze na mecz z Japonią. Nie wiadomo, czy kontuzja wykluczy go całkowicie z udziału w mundialu w Katarze.

Leroy Sane coraz lepiej gra w Bayernie Monachium i wiązano duże nadzieje z jego postawą na mistrzostwach świata w Katarze. Miał być jednym z liderów reprezentacji Niemiec. Jednak marzenia o debiucie na MŚ najprawdopodobniej trzeba będzie odłożyć w czasie. Niemieckie media informują o kontuzji gwiazdy kadry narodowej.

Zobacz wideo Gruz, baraki, wstrząsające warunki dla pracowników. Wodopój jak dla zwierząt

Sane narzeka na kontuzję

Jak podaje Heiko Niedderer z dziennika "Bild", Leroy Sane narzeka na problemy z kolanem. Sprawa okazała się na tyle poważna, że uniemożliwiła mu dokończenie porannego treningu reprezentacji Niemiec.

DFB (niemiecka federacja piłkarska) poinformowała, że na pewno zabraknie go w starciu z Japonią. Selekcjoner Hansi Flick będzie miał do dyspozycji pozostałych 25 piłkarzy.

Reprezentacja Polski na MŚ 2022Tak ma wyglądać skład Polski na Meksyk. Jeden wielki przegrany

Jednak nie wiadomo, jak poważny jest uraz. Nikt z niemieckich dziennikarzy nie informował o tym, jak powazne są problemy Sane z kolanem oraz ile może trwać pauza niemieckiego skrzydłowego.

Marzenia o debiucie odłożone

Leroy Sane dość niespodziewanie nie został powołany na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 r. Wytykano Joachimowi Loewowi, że popełnił poważny błąd. Między piłkarzem a trenerem miało dojść do mocniejszej wymiany zdań, gdy Loew informował Sane, że nie zabierze go na turniej. Niemcy nie wyszli wówczas z grupy pierwszy raz w historii, co było ogromną sensację. Tym bardziej że bronili wtedy tytułu mistrza świata.

Mecz Polska Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, Rosja, 14 czerwca 2021Najważniejszy gol, którego Polacy nie potrafią strzelić. "Panowie, nie róbcie głupot"

Sane odpalił w Bayernie na dobre. W tym sezonie zdobył dziesięć goli i zanotował sześć asyst w 19 meczach. Jego absencja jest poważnym osłabieniem reprezentacji Niemiec, a on sam będzie musiał jeszcze poczekać na swój debiut na MŚ. Nie wiadomo jednak, jak długo.

Więcej o: