Tragedia w Katarze. "Zdruzgotany". Za kilka tygodni miał odejść na emeryturę

Brytyjska stacja telewizyjna ITV Sport poinformowała, że w Katarze zmarł Roger Pearce, jej dyrektor techniczny. Po mundialu miał iść na emeryturę. Miał 65 lat.

Informację podano przed rozpoczęciem ostatniego poniedziałkowego spotkania USA - Walia (1:1). To miał być ostatni turniej Rogera Pearce'a. Za kilka tygodni planował odejść na emeryturę.

Zobacz wideo Gruz, baraki, wstrząsające warunki dla pracowników. Wodopój jak dla zwierząt

Zmarł dyrektor brytyjskiej telewizji

"Roger Pearce nie żyje. Dyrektor techniczny ITV odpowiedzialny za transmisje z mundialu 2022 zmarł w Katarze, kilka tygodni przed przejściem na emeryturę" - poinformowała 21 listopada brytyjska telewizja ITV Sport.

Brytyjczyk był związany ze stacją przez większość życia, pracował w niej aż 43 lata. Zaczynał jako inżynier ds. transmisji w Szkocji. W 2001 r. przeniesiono go do krajowego oddziału ITV. W 2007 r. został dyrektorem technicznym stacji.

Mecz Polska Słowacja na Euro 2020. St. Petersburg, Rosja, 14 czerwca 2021 Najważniejszy gol, którego Polacy nie potrafią strzelić. "Panowie, nie róbcie głupot"

Mundial w Katarze był jego ósmym w karierze zawodowej. Aktywnie działał też przy pucharach świata w rugby i piłkarskich mistrzostwach Europy. Środowisko związane z mediami w Wielkiej Brytanii bardzo go lubiło, szanowało i ceniło współpracę z Pearcem.

- Roger był szanowaną postacią w telewizyjnej branży transmisji sportowych. Dla ITV odegrał kluczową rolę w logistyce i relacjonowaniu Pucharu Świata w rugby, a także piłkarskich mistrzostw świata i Europy. Zawsze miał uśmiech na twarzy i zostawiał uśmiech na waszych twarzach. Był całkowicie oddany pracy, profesjonalny, czarujący i niezwykle popularny, będzie go brakowało  - powiedział o zmarłym dyrektorze prezenter ITV Sport, Mark Pougatch.

Roger Pearce zmarł w Katarze w wieku 65 lat. Nie podano przyczyny śmierci dyrektora technicznego ITV. Za pięć tygodni chciał przejść na emeryturę.

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 Tak ma wyglądać skład Polski na Meksyk. Jeden wielki przegrany

"Zespół ITV Sport jest zdruzgotany odejściem Rogera. Był genialnym dyrektorem technicznym oraz wspaniałym kolegą i przyjacielem. Jego służba dla ITV przez ponad 40 lat była świadectwem jego lojalności wobec firmy. Nasze myśli są z jego rodziną i najbliższymi" - oświadczył Niall Sloane, dyrektor sporty ITV.

Więcej o: