Skandal w Katarze tuż przed startem MŚ. Kibice bez dostępu do wody pitnej

Kontrowersji związanych z mundialem ciąg dalszy. Jak poinformowała reporterka BBC Rhia Chohan, w jednej z wiosek w Katarze, kibice nie mogą kupić wody pitnej. Powód jest wręcz kuriozalny.

Mistrzostwa świata już od początku owiane są sporymi kontrowersjami. Począwszy od afery korupcyjnej, poprzez termin rozegrania mistrzostw, na kwestii łamania praw człowieka kończąc. Nie brakuje także brudnych gierek ze strony szejków, przez które ucierpią kibice. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wyglądają najtańsze pokoje dla fanów w wioskach w Katarze. W środku znajdują się dwa pojedyncze łóżka, pomiędzy którymi jest stolik nocny. Wszystko oświetla fluorescencyjne białe światło. Trudno się doszukiwać toalety, prysznica czy lodówki. To jednak nie koniec kontrowersji. 

Zobacz wideo Spełniła się przepowiednia Brzęczka. "Świat nam zazdrości"

Skandaliczne zachowanie organizatorów. Kibice pozbawieni dostępu do wody pitnej

Jak donosi Rhia Chohan, reporterka BBC, na terenie wioski niedaleko stadionu Lusail doszło do skandalicznej sytuacji, a organizatorzy po raz kolejny wykazali się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Jak informuje Brytyjka, zarówno ona, jak i przybyli do wioski fani nie mogli zakupić wody pitnej. 

"Goście powoli przyjeżdżają do wioski i dowiadują się, że nie mogą kupić wody bez opaski na rękę" - czytamy na Twitterze. Problem w tym, że nikt takiej opaski nie posiada, a obsługa nie chce udzielić informacji, gdzie nabyć przedmiot. Dodatkowo na dworze panuje skwar, a temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Jak donosi reporterka, "jedynym ratunkiem jest zakup wody w sklepie. Tylko że najbliższy znajduje się aż godzinę spacerkiem od wioski". To kolejny przykład łamania praw człowieka w Katarze.

To też nie pierwszy raz, kiedy fani czują się oszukani przez organizatorów. W poniedziałek "New York Times" poinformował, że kibice nie będą mogli napić się piwa na stadionach. Wszystkie punkty sprzedaży napojów wysokoprocentowych muszą zostać przeniesione poza teren obiektów piłkarskich. Co więcej, namioty z piwem mają być ukryte, by zapobiec wywołaniu niepokoju lokalnej społeczności. W piątek FIFA potwierdziła te doniesienia. Dodatkowo kibicom grozi surowa kara za złamanie zakazu spożywania alkoholu podczas meczu. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na choćby wypiciu kropli napoju wysokoprocentowego, to może trafić do więzienia na sześć miesięcy, o czym więcej pisaliśmy ->>> TUTAJ

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Na turnieju wystąpi również reprezentacja Polski. 22 listopada jej rywalem będzie Meksyk. Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską, a na zakończenie fazy grupowej z Argentyną - 30 listopada. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.