Zmiana last minute w reprezentacji Anglii? Ostatnia szansa Southgate'a

Przedłużające się problemy ze zdrowiem Jamesa Maddisona sprawiają, że zawodnik może wypaść z kadry Anglii na mundial. "Liverpool Echo" informuje, że w jego miejsce mógłby zająć Harvey Elliott.

Pomimo dobrych występów w barwach Leicester City, James Maddison przez długi czas nie potrafił przekonać do siebie Garetha Southgate'a, selekcjonera reprezentacji Anglii. W drużynie narodowej zadebiutował w listopadzie 2019 roku, ale na kolejne powołanie czekał trzy lata, gdy został włączony do kadry na mistrzostwa świata.

Maddison wróci do domu? Jego miejsce może zająć Elliott

Wiele wskazuje na to, że długo wyczekiwana szansa przejdzie pomocnikowi koło nosa. W ligowym spotkaniu z West Hamem (2:0), ostatnim przed przerwą na mundial, musiał zejść z boiska w 26. minucie z powodu kontuzji, która cały czas daje mu się we znaki. Co prawda pojechał z reprezentacją na zgrupowanie przed turniejem, ale już dwa razy przedwcześnie kończył trening.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Występ 25-latka w pierwszym meczu grupowym z Iranem (21 listopada, godz. 14) jest bardzo mało prawdopodobny, a możliwe, że nie będzie mógł zagrać we wszystkich trzech spotkaniach tej fazy. Według doniesień "Liverpool Echo", w tej sytuacji selekcjoner może zastąpić go Harveyem Elliottem z Liverpoolu.

19-letni pomocnik dotychczas nie zadebiutował w seniorskiej kadrze, lecz jego powołanie nie będzie zaskoczeniem, jeśli spojrzy się na jego występy w zespole klubowym. W obecnym sezonie zagrał we wszystkich 22 meczach, strzelił w nich trzy gole i zaliczył asystę.

Zmian w składach reprezentacji można dokonywać do 24 godzin przed pierwszym meczem danej drużyny na turnieju. Z tego wynika, że decyzja w sprawie zastąpienia Maddisona Elliottem musi zapaść najpóźniej do niedzieli do godziny 14.