"Polacy mają do zaoferowania więcej niż tylko Lewandowski". Kuriozalny tekst Niemców

Daleko posunęły się niemieckie media w opisywaniu reprezentacji Polski przed mundialem w Katarze. "Bild" zwrócił uwagę na partnerkę Jakuba Kiwiora - Claudię Kowalczyk. "Polacy mają dużo do zaoferowania na zimowych mistrzostwach świata i nie chodzi tylko o Roberta Lewandowskiego" - czytamy w dziwacznym tekście.

Jedni rozmawiają o personaliach, drudzy o taktyce, trzeci o możliwych wynikach, a jeszcze inni o łamaniu praw człowieka w Katarze. Tematów przed mistrzostwami świata w Katarze nie brakuje, ale od zupełnie innej strony na polską kadrę spojrzeli dziennikarze "Bilda".

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Niemiecki dziennik zwrócił uwagę na partnerkę Jakuba Kiwiora - Claudię Kowalczyk. Szczególnie zaskakujący i dziwny jest sposób, w jaki dziennikarze przedstawili kobietę. "Nie tylko polscy kibice powinni trzymać kciuki za drużynę prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Polacy mają do zaoferowania więcej niż tylko Robert Lewandowski" - czytamy w artykule.

I dalej: "Znajdujący się w kadrze Kiwior może liczyć na wsparcie swojej dziewczyny. Zawodnik spotyka się z piękną Kowalczyk, a para chętnie dzieli się swoim uczuciem na Instagramie. Claudia odnosi też sportowe sukcesy, zdobywając medale w twerkingu. Zdobyła nawet mistrzostwo Europy w tym seksownym stylu tańca".

"Polacy mają do zaoferowania więcej niż Lewandowski"

"Tancerka pracuje też jako influencerka i odnosi sukcesy na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 37 tys. ludzi. I oczywiście może spodziewać się, że po mistrzostwach świata ta liczba zdecydowanie wzrośnie".

Tekst zawiera też niespełna minutowy film, w którym fragmenty występów Kowalczyk przeplatają się ze zdjęciami pary. A lektor opowiada nie tylko o reprezentancie Polski i jego partnerce, ale też o meczach czekających drużynę Michniewicza w Katarze.

Trudno zrozumieć, co kierowało dziennikarzem piszącym w ten sposób o Kowalczyk, Kiwiorze i naszej kadrze. A tematów w Niemczech przecież nie brakuje. Zwłaszcza że tamtejsza drużyna wygrała w tym roku tylko trzy z dziewięciu meczów, a na mistrzostwach świata już w drugim meczu zagra z Hiszpanią. Poza tym jej rywalami będą Japonia oraz Kostaryka.

Więcej o: