Meksykanie piszą wprost. "Ostatni taniec" Lewandowskiego

Reprezentanci Polski udział w mistrzostwach świata w Katarze rozpoczną od meczu z Meksykiem. Meksykańskie media postanowiły przyjrzeć się pierwszym rywalom na mundialu, szczególnie Robertowi Lewandowskiemu. - Wydaje się, że Katar jest dla Polaka kolejną i ostatnią szansą na zdobycie pierwszego gola w mundialu - stwierdzili wprost dziennikarze.

Meksykanie będą pierwszymi rywalami polskich piłkarzy podczas mundialu w Katarze. Obie drużyny rywalizację podczas mistrzostw świata zainaugurują we wtorek 22 listopada. Cztery dni później zawodników Czesława Michniewicza czeka spotkanie z Arabią Saudyjską, a 30 listopada mecz z jednym z faworytów do końcowego triumfu, Argentyną.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Meksykanie są pewni, kogo powinni się obawiać w Katarze, "Główną bronią będzie napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski"

Mecz otwarcia na imprezach mistrzowskich zawsze ma bardzo duże znaczenie. Wiedzą o tym meksykańskie media, które postanowiły przyjrzeć się pierwszym rywalom w Katarze. Dziennikarze portalu Publimetro odnieśli się do drogi Polaków na mistrzostwa świata oraz największych atutów drużyny Michniewicza. - Nowy trener wydaje się optować za bardzo elastycznym systemem trzech środkowych obrońców, aby dostosować się do sytuacji meczowych, chociaż jego główną bronią będzie napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski, urodzony finiszer, który będzie liczył na dobre podania kolegów z drużyny oraz wsparcie takich piłkarzy jak Milik i Piątek - czytamy.

Osobna część artykułu została poświęcona Lewandowskiemu. - Mówienie o 34-letnim Robercie Lewandowskim to nie tylko mówienie o gwarancji goli, ale także ogromie pracy. Jest kilka warunków, które czynią go jednym z najbardziej wpływowych "9" na świecie. Możliwe dzięki godnej pozazdroszczenia kondycji fizycznej pomimo swojego wieku, stającej się ciągłym rozwiązaniem dla kolegów z drużyny i problemem dla rywali - napisano.

Kadra pod wodzą Czesława Michniewicza celuje w wyjście z grupy i awans do 1/8 finału. Zdaniem Meksykanów napastnik FC Barcelony powinien być głównym kreatorem sukcesu kadry, jednak w tym celu musi przezwyciężyć strzelecką niemoc na mundialu. - Wydaje się, że Katar jest dla Polaka kolejną i ostatnią szansą na zdobycie pierwszego gola w mundialu. Być może dodatkową motywacją będzie dla niego zdobycie 18 bramek w swoim nowym klubie - stwierdzili dziennikarze, którzy w tytule napisali wprost, że mistrzostwa w Katarze będą "ostatnim tańcem" Lewandowskiego.

Dziennikarze odnieśli się również do dotychczasowych występów reprezentacji Polski na mundialu. Wspomniano największe sukcesy, czyli brązowe medale z 1974 i 1982 roku oraz ostatnie, znacznie mniej udane występy. W 2018 roku w Rosji Polacy odpadli już w fazie grupowej, podobnie jak w Korei Południowej i Japonii (2002) oraz w Niemczech (2006). Na mistrzostwach w Republice Południowej Afryki (2010) i w Brazylii (2014) polskich piłkarzy zabrakło.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.