Erling Haaland wskazał cztery drużyny jako faworytów do wygrania mundialu

- Myślę, że faworytami są Brazylia, Argentyna, Francja i może Anglia. Nie mogę wymienić tylko jednej ekipy, ponieważ jest wiele silnych drużyn - wyznał Erling Haaland. Norweg zdradził także, jaki jest jego główny cel z reprezentacją Norwegii.

Już 20 listopada rozpoczną się długo wyczekiwane mistrzostwa świata w Katarze. W meczu otwierającym turniej gospodarze zmierzą się z Ekwadorem. Na kilka dni przed startem mundialu, niektórzy piłkarze wypowiadają się, kto ich zdaniem sięgnie po tytuł. Tak zrobił między innymi Leo Messi

Zobacz wideo Największe marzenie Rakowa Częstochowa. 2023 rok? "To niemożliwe"

Erling Haaland wyznał, kto jego zdaniem może wygrać mundial

Kolejnym zawodnikiem, który pokusił się o wskazanie faworytów do wygrania mundialu jest Erling Haaland. - Myślę, że faworytami są Brazylia, Argentyna, Francja i może Anglia. Nie mogę wymienić tylko jednej ekipy, ponieważ jest wiele silnych drużyn. Myślę, że mogę wskazać na tę czwórkę - wyznał Norweg w rozmowie z "Daily Mail". 

Na mistrzostwach świata zabraknie reprezentacji Norwegii. Po raz ostatni na mundialu zagrała w 1998 roku. W eliminacjach do tegorocznego turnieju zmierzyła się z Holandią, Turcją, Łotwą, Czarnogórą i Gibraltarem. Zajęła w tej grupie trzecie miejsce z dorobkiem 18 punktów. Drużynę ze Skandynawii wyprzedziły Holandia (23 punkty) i Turcja (21 punktów). Haaland wyznał również, że jego celem jest gra na mundialu. 

- Chciałbym zagrać na mistrzostwach świata, ale rzeczywistość jest inna. Mam nadzieję, że spełnię marzenia i zagram na mistrzostwach świata z Norwegią. To mój cel. Wszyscy wiemy, że to trudne zadanie, ale liczę na to, że któregoś dnia uda mi się to osiągnąć - dodał. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Latem tego roku Erling Haaland przeniósł się z Borussii Dortmund do Manchesteru City. Norweg w świetnym stylu rozpoczął przygodę w nowym klubie. Do tej pory rozegrał 18 meczów, w których strzelił 23 gole. Manchester City obecnie zajmuje drugie miejsce tabeli Premier League z dorobkiem 32 punktów. Do liderującego Arsenalu traci pięć punktów. 

Więcej o: