Trzech mężczyzn aresztowanych w Katarze tuż przed MŚ. Grozi im wysoka kara

Byli łasi na zarobek na mistrzostwach i srogo za to zapłacą. Służby Kataru aresztowały trzy osoby różnych narodowości za nielegalną sprzedaż biletów na mecze zbliżających się mistrzostw świata.

Do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze zostało już tylko 5 dni. To sprawia, że do Kataru napłynie mnóstwo kibiców wszystkich reprezentacji, co jest świetną okazją dla wielu oszustów na nielegalną sprzedaż biletów po zawyżonych cenach. Trzy takie osoby zostały już aresztowane przez katarskie służby.

Zobacz wideo Spełniła się przepowiednia Brzęczka. "Świat nam zazdrości"

Nawet 310 tysięcy złotych kary za nielegalną sprzedaż biletów na mistrzostwach świata w Katarze

- Organy bezpieczeństwa aresztowały trzy osoby różnych narodowości za odsprzedaż biletów na mistrzostwa świata w Katarze poza oficjalnymi platformami wyznaczonymi przez FIFA i kraj gospodarza - poinformowało na Twitterze ministerstwo spraw wewnętrznych Kataru.

Dalej możemy przeczytać, że FIFA ma wyłączne prawo do dystrybucji biletów i nie można ich odsprzedawać bez licencji federacji albo jej przedstawicieli. Kara finansowa za nieprzestrzeganie zasad może wynieść nawet 250 tysięcy riali katarskich, co w przeliczeniu na złotówki daje około 310 tysięcy złotych. 

Bilety trzech mężczyzn zostały skonfiskowane przez sąd, a cała trójka została skierowana do odpowiednich organów w celu przeprowadzenia dalszych procedur prawnych.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jednocześnie Katar przygotowuje się do rozpoczęcia mundialu i usuwa piwo ze stadionów

Decyzja o przeniesieniu piwiarni ma wynikać z obaw, że obecność alkoholu na stadionach będzie niepokoić konserwatywnie nastawioną miejscową ludność, a tym samym stanowić potencjalne problemy pod względem bezpieczeństwa. Alkohol w Katarze wcale jednak nie jest zakazany. Odwiedzający go turyści bez problemu mogą go nabyć, ale tylko w wyznaczonych barach i hotelach. Tak donosił New York Times. Więcej o tym można przeczytać ->>> TUTAJ.

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem gospodarzy przeciwko Ekwadorowi. Turniej zakończy się 18 grudnia spotkaniem finałowym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.