Baraże M¦ 2022. Na kogo może trafić Polska? Co daje rozstawienie? [ZASADY i TERMINARZ]

Reprezentacja Polski będzie walczyć o awans na M¦ 2022 w barażach. Wyłoni± one trzy z 12 kadry, które pojad± do Kataru. Kiedy odbęd± się mecze barażowe? Na kogo Polacy mog± trafić w decyduj±cej fazie?

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Węgrami na Stadionie Narodowym w meczu, który zakończył eliminacje mistrzostw ¶wiata. Zwycięstwo, a nawet remis w tym spotkaniu niemal na pewno gwarantowały Polakom rozstawienie w marcowych barażach, które zadecyduj± o tym, czy zespół Sousy pojedzie do Kataru. 

Zobacz wideo POLSKA - WĘGRY 1:2. Porażka w beznadziejnym stylu. Koniec marzeń o rozstawieniu w barażach?

Baraże M¦ 2022. Kiedy odbęd± się mecze? Co daje rozstawienie? Zasady 

W mistrzostwach ¶wiata w Katarze wyst±pi 13 reprezentacji ze strefy europejskiej. Poza 10 zwycięzcami grup będ± to trzy z 12 ekip, które zagraj± w barażach. W nich weĽmie udział z kolei 10 zespołów, które zajm± drugie miejsca w poszczególnych grupach el. M¦ 2022, a także dwie reprezentacje, które wygrały swoj± grupę Ligi Narodów, czyli Austria i Czechy

Więcej tre¶ci sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Drużyny zostan± podzielane na zespoły rozstawione oraz nierozstawione na podstawie dorobku punktowego w grupach eliminacyjnych. (w przypadku grup, których grało sze¶ć drużyn, odpadaj± punkty z najsłabsz± ekip±, czyli np. dwie wygrane Polski w meczach z San Marino).  W¶ród nierozstawionych znajd± się cztery ekipy z drugich miejsc z najgorszym bilansem oraz dwie drużyny z Ligi Narodów

"To s± jaja. Jak junior". Były kapitan reprezentacji Polski punktuje

Baraże zostan± rozegrane systemem pucharowym, w którym o awansie do kolejnej fazy zadecyduje tylko jedno spotkanie. Każdy z zespołów rozegra dwa spotkania - półfinałowe i finałowe, a jakakolwiek porażka oznacza koniec marzeń o awansie na M¦. Zespoły rozstawione rozegraj± mecz półfinałowy u siebie. Mecze półfinałowe baraży zaplanowane s± na 24 i 25 marca, a finałowe na 28 i 29 marca przyszłego roku. Rywale w kolejnej rundzie, a także miejsce rozgrywania spotkania finałowego zostan± wyłonieni w losowaniu, które odbędzie się w pi±tek 26 listopada. Po losowaniu będziemy znać trzy czterozespołowe drabinki. W każdej z nich będ± po dwie rozstawione i nierozstawione reprezentacje. Na mundial pojedzie jeden zespół z każdej drabinki. 

Baraże M¦ 2022. Czy Polska jest rozstawiona? Na kogo możemy trafić? 

Rozstawienie daje nie tylko możliwo¶ć rozegrania pierwszego meczu u siebie, ale także pozwala unikn±ć trafienia potencjalnie lepszego już w półfinale baraży. Aktualnie Polska znajduje się na miejscu daj±cym rozstawienie, ale wci±ż niejasna sytuacja jest w trzech grupach eliminacyjnych.

Polska - Węgry na Stadionie NarodowymCezary Kulesza zabrał głos po Polska - Węgry. Jedno słowo kluczowe

Tabela zespołów z drugich miejsc w el. M¦ 2022:

  1. Portugalia 17 pkt 8 meczów bramki 17:6 (+11)
  2. Szkocja 17 pkt 8 14:7 (+7)
  3. Włochy 16 pkt 8 13:2 (+11)
  4. Rosja 16 pkt 8 14:5 (+9)
  5. Szwecja 15 pkt 8 12:6 (+6)
  6. Polska 14 pkt 8 18:10 (+8)
  7. Walia 14 pkt 7 13:8 (+5) / gra we wtorek z Belgi±, walczy o 2. miejsce z Czechami
  8. Macedonia Płn. 12 pkt 8 14:11 (+3) / nie ma szans na rozstawienie
  9. Turcja 12 pkt 7 16:15 (+1) / gra we wtorek z Czarnogór±, walczy o pierwsze dwa miejsca z Holandi± i Norwegi±
  10. Finlandia 11 pkt 7 10:8 (+2) / gra we wtorek z Francj±, walczy o 2. miejsce z Ukrain± (która nie ma szans na rozstawienie)
Więcej o: