Zmiana lidera! Tak wygląda klasyfikacja strzelców el. MŚ 2022. Wystarczyło 15 minut

Niebywały wyczyn Harry'ego Kane'a, który w 15. minut strzelił cztery gole w meczu z San Marino, pozwolił mu awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców eliminacji MŚ 2022 w strefie europejskiej. Napastnik reprezentacji Anglii wyprzedził Roberta Lewandowskiego, gdyż obaj przed poniedziałkowymi meczami mieli ten sam dorobek.

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Węgrami w meczu wieńczącym eliminacje mistrzostw świata 2022. Taki wynik w znacznym spotkaniu utrudnił szansę Polaków na rozstawienie w marcowych barażach o awans na mundial. W poniedziałkowym spotkaniu zabrakło liderów kadry, w tym Roberta Lewandowskiego, który definitywnie stracił szansę na miano najlepszego strzelca eliminacji.

Polska - Węgry na Stadionie NarodowymCezary Kulesza zabrał głos po Polska - Węgry. Jedno słowo kluczowe

Harry Kane dał popis w meczu z San Marino. Cztery gole pozwoliły mu wyprzedzić Lewandowskiego i Depaya

Po meczu z Andorą, w którym 33-latek strzelił dwa gola, znajdował się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców strefy europejskiej z ośmioma trafieniami na koncie. Liderem był Memphis Depay, który takowych miał 11. Poniedziałkowe mecze przyniosły jednak sporą zmianą w tym zestawieniu.

Więcej treści sportowych przeczytasz na Gazeta.pl

W ostatniej kolejce eliminacji reprezentacja Anglii zgodnie z oczekiwaniami rozbiła aż 10:0 San Marino. Pierwsza połowa tego spotkania była popisem napastnika Tottenhamu Harry'ego Kane'a, który potrzebował zaledwie 15 minut, aby strzelić cztery gole (trafiał w 27. minucie, 32., 39., 42.). Kane mógł jeszcze bardziej poprawić swój bilans, ale zszedł z murawy w 60. minucie. Cztery trafienia pozwolił mu jednak wyprzedzić nie tylko drugiego w stawce Roberta Lewandowskiego, ale także Memphisa Depaya. Napastnik Tottenhamu jest więc liderem klasyfikacji strzelców z 12 trafieniami na koncie. Holender będzie mógł mu jednak odpowiedzieć we wtorkowym meczu Holandii z Norwegią.

Przegrana z Węgrami, ale utrzymane drugie miejsce. Końcowa tabela grupy ITak wygląda tabela drugich miejsc! Katastrofa reprezentacji Polski

Trzeci Lewandowski ma na koncie tyle samo goli, co Eran Zahavi z Izraela oraz Aleksandar Mitrović z Serbii. Obaj nie będą mieli okazji poprawić dorobku strzeleckiego. Z zawodników, którzy zagrają we wtorek szanse na wyprzedzenie Polaka będą mieli Antoine Griezmann i Temu Pukki (sześć goli), a także Burak Yilmaz oraz Romelu Lukaku (pięć goli).

Klasyfikacja strzelców eliminacji MŚ 2022 [stan na 15.11.2021]:

• 12 goli - Harry Kanea (Anglia)
  • 11 goli - Memphis Depay (Holandia)
  • 8 goli - Robert Lewandowski (Polska), Eran Zahavi (Izrael), Aleksandar Mitrović (Serbia)