El. MŚ. Kuriozalny błąd bramkarza Walii. Niemcy uniknęli blamażu dzięki bramce w końcówce meczu

Reprezentacja Niemiec pokonała Rumunię 2:1 w jednym z najciekawszych, piątkowych meczów eliminacji mistrzostw świata. W meczu Czechów z Walią fatalny błąd, którego efekt był kuriozalny gol, popełnił bramkarz gości Danny Ward.

Mecz w Hamburgu rozpoczął się od sporej niespodzianki, bo goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Ianisa Hagiego. Mimo że Niemcy zdominowali pierwszą połowę, to do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej części gry drużyna Hansiego Flicka była już skuteczniejsza. W 52. minucie bramkę na 1:1 zdobył Serge Gnabry, w pół godziny później zwycięstwo Niemcom zapewnił Thomas Mueller.

W innych meczach tej grupy Islandia zremisowała u siebie z Armenią 1:1, a Macedonia Północna pokonała na wyjeździe Liechtenstein 4:0.

Po siedmiu kolejkach Niemcy prowadzą w tabeli grupy J z 18 punktami na koncie. Dalej są Macedonia Północna (12 punktów), Armenia (12 punktów), Rumunia (10 punktów), Islandia (5 punktów) i Liechtenstein (1 punkt).

Fatalny błąd Warda

W grupie E Czesi zremisowali u siebie z Walią 2:2. W 36. minucie goście objęli prowadzenie dzięki trafieniu Aarona Ramsey'a. W 38. minucie wyrównał Jakub Pesek, a tuż po przerwie gola samobójczego strzelił Danny Ward. To trafienie wyjątkowo kuriozalne, bo bramkarz Walijczyków otrzymał podanie od kolegi z drużyny i chociaż nikt na niego nie naciskał, to złym przyjęciem piłki sam wpakował sobie ją do bramki. Mimo to w 69. minucie do remisu doprowadził Daniel James.

W drugim meczu tej grupy Estonia pokonała Białoruś 2:0. Gole dla gospodarzy strzelili Erik Sorga i Sergei Zenjov. Po sześciu kolejkach w grupie prowadzi Belgia z 16 punktami. Dalej są Czechy (8 punktów), Walia (8 punktów), Estonia (4 punkty) i Białoruś (3 punkty).

Wygrane Holandii, Chorwacji i Rosji

W grupie G Holandia wygrała z Łotwą 1:0. Jedynego gola dla gości w 19. minucie strzelił Davy Klaassen. W innych meczach tej grupy Turcja zremisowała 1:1 z Norwegią, a Czarnogóra pokonała na wyjeździe Gibraltar 3:0.

Po siedmiu kolejkach w tabeli prowadzi Holandia z 16 punktami. 14 punktów ma Norwegia, 12 punktów Turcja, 11 punktów Czarnogóra, 5 punktów Łotwa, a żadnego Gibraltar.

W grupie H Chorwacja pokonała na wyjeździe Cypr 3:0 dzięki golom Ivana Perisicia, Josko Gvardiola i Marko Livaji. W dwóch pozostałych spotkaniach Słowenia wygrała na wyjeździe z Maltą (4:0), a Rosja pokonała Słowację 1:0.

Po siedmiu kolejkach w tej grupie Chorwacja i Rosja mają po 16 punktów. Słowenia ma ich 10, Słowacja 9, a Malta i Cypr po 4.