Serie A. Ivan Strinić może stracić 3-4 miesiące. Problem z sercem

A Ivan Strinic ma zdiagnozowany problem z sercem. 31-letni piłkarz, który w tym okienku trafił do AC Milan, cierpi na przerost mięśnia sercowego i będzie musiał pauzować około 3-4 miesięcy.

Słynny włoski kargiolog Bruno Carù w rozmowie z Tuttosport.it, stwierdził, że Ivan Strinić może stracić 3-4 miesiące, a wszystko przez zdiagnozowany niego przypadek hipertrofii serca, czyli przerostu mięśnia sercowego.

- Zdiagnozowano przerost mięśnia sercowego, co wymaga dalszego badania po okresie odpoczynku. Z tego powodu gracz musi tymczasowo zawiesić aktywność sportową, dopóki wszystkie badania nie zostaną zakończone – napisał Milan w oświadczeniu. 

Lekarz twierdzi, że istnieją dwie możliwości. Bardziej poważnym dla zawodnika byłaby wrodzona wada serca, która może się rozwinąć w dorosłym życiu. Mniej poważnym przypadkiem były fizjologiczny przerost mięśnia, co może zdarzyć się osobom, które wykonywały zbyt dużo ćwiczeń i były narażone na spore obciążenia fizyczne.

Strinić nie brał udziału w żadnych sparingu przedsezonowym, a Milan w ostatnim dniu okienka kupił Diego Laxalta z Genui. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa chorwackiego piłkarza, który na mundialu był podstawowym obrońcą reprezentacji Chorwacji i zdobył z nią wicemistrzostwo świata. 

Tomasz Hajto o przyszłości Jakuba Błaszczykowskiego: Powinien zastanowić się nad zakończeniem kariery reprezentacyjnej

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek przełożył ogłoszenie pierwszych powołań do kadry

Gole Polaków we Włoszech. Krychowiak przełamał się po 2 latach, a Fabiański znalazł się na dnie tabeli Premier League [WEEKEND POLAKÓW ZA GRANICĄ]

Więcej o: