Anglia przejmie mistrzostwa świata w 2022 roku od Kataru? David Triesman apeluje do FIFA

David Triesman, członek Izby Lordów uważa, że Anglia powinna przejąć organizację mistrzostw świata w 2022 roku od Kataru. Anglicy są przekonani, że wybór gospodarza nie przebiegł prawidłowo.

David Triesman, członek Izby Lordów zaapelował do działaczy FIFA, żeby zbadali proces wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2022 roku. Ich zdaniem Katarczycy przeprowadzili specjalna kampanię, która miała zdyskredytować Australię i USA, które również ubiegały się o organizacje mundialu.

Lewandowski pogodzony z losem

Organizatorzy mistrzostw świata w Katarze zaprzeczają zarzutom, ale David Triesman podsunął działaczom FIFA kandydaturę Anglii, która miałaby przejąć organizację kolejnego mundialu.

- Jeśli Katar złamał zasady FIFA, nie byłoby źle, gdyby FIFA rozważyła propozycję przeniesienia mistrzostw świata do Anglii - przyznał David Triesman.

Prezydent FIFA ogłosił, że mundial w 2022 roku odbędzie się w dniach od 21 listopada do 18 grudnia. Ma to związek z wysokimi temperaturami, które panują latem w Katarze.

Gianni Infantino (prezydent FIFA) oficjalnie ogłosił, że mundial odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. Ta zmiana oznacza również, że będą się musiały do tego dopasować ligi, które będą miały prawdopodobnie blisko dwumiesięczną, przymusową przerwę w rozgrywkach.

Więcej o mundialu w Katarze

***

Ronaldo wybrał dom w Turynie

Gukow uratowany. Niesamowita akcja ratunkowa

Więcej o: