Stanisław Czerczesow zostaje w reprezentacji Rosji

Stanisław Czerczesow pozostanie selekcjonerem reprezentacji Rosji. Były trener Legii Warszawa niebawem ma podpisać nowy kontrakt z rosyjską federacją.

Czerczesow jest selekcjonerem reprezentacji Rosji od sierpnia 2016 roku. 54-latek najpierw przygotowywał Sborną do mistrzostw świata, a później poprowadził ją w turnieju. Na mundialu gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - w fazie grupowej zajęli drugie miejsce, a w 1/8 finału wygrali z Hiszpanią. Przegrali dopiero w ćwierćfinale, gdzie lepsi okazali się od nich dopiero Chorwaci, późniejsi wicemistrzowie świata.

>> Liga Europy. Jagiellonia Białystok - Rio Ave. Mamrot dostał wezwanie na policję, ale mecz najważniejszy. "Cel jest jasny"

Obecna umowa Czerczesowa obowiązuje do sierpnia bieżącego roku, wygaśnie więc za kilka dni. Wiceprezes rosyjskiej federacji zdradził jednak, że zostanie ona przedłużona. - Czerczesow z pewnością będzie kontynuować pracę z reprezentacją i przygotuje ją do mistrzostw Europy 2020 - powiedział Nikita Simonian. Na pytanie o to, kiedy to nastąpi, odpowiedział krótko: "to pytanie do Aleksandra Alajewa (prezydent rosyjskiej federacji).

>> Rafał Kurzawa w lidze francuskiej? "France Football" umieścił go na liście piłkarzy, których warto sprowadzić do Ligue 1

Były trener Legii Warszawa (prowadził ją w sezonie 2015/16) niedawno został nominowany do nagrody FIFA dla najlepszego trenera 2018 roku.

***

>> Manchester United wygrał z Milanem w turnieju towarzyskim po szalonej serii jedenastek. Piłkarze wykonali 26 rzutów karnych

>> Paris Saint-Germain pożegnało Grzegorza Krychowiaka

Więcej o: