Sport.pl

Recep Tayyip Erdogan pogratulował Mesutowi Oezilowi rezygnacji z gry w reprezentacji Niemiec

Mesut Oezil po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec. Swoją decyzję uzasadnił m.in. nasilającymi się przejawami rasizmu, co wywołało w Niemczech bardzo dużo kontrowersji. Zakończenia kariery reprezentacyjnej Oezilowi pogratulował teraz prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan.

Przypomnijmy, że Oezil zdecydował się na zakończenie kariery reprezentacyjnej po nieudanych mistrzostwach świata. Na mundialu reprezentacja Niemiec, broniąca mistrzostwa świata, nie wyszła nawet z grupy, w której przegrała m.in. z Koreą Południową. Piłkarz swoją decyzję uzasadnił m.in. nasilającymi się przejawami rasizmu. - Kiedy wygrywaliśmy byłem dla nich Niemcem, po porażkach już nim nie jestem - mówił zawodnik Arsenalu.

>> Mesut Oezil zarzucił niemieckiej federacji rasizm. Działacze odpowiedzieli

Rodzina Oezila pochodzi z Turcji, ale on sam urodził się i wychowywał w Niemczech. Od dziecka grał w niemieckich klubach i reprezentował młodzieżowy kadry Die Mannschaft. Mimo tego, bardzo często wypominano mu pochodzenie jego przodków, a złośliwi uważali, że nie powinien grać w kadrze Joachima Loewa. 

>> Mesut Oezil zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec. "Wszyscy są źli i winni tylko nie on"

Teraz, kiedy piłkarz znalazł się w bardzo trudnym momencie kariery, wszelkie związane z nim kontrowersje najprawdopodobniej podsyci zachowanie prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdogana, który oficjalnie pogratulował mu decyzji o odejściu z niemieckiej kadry.

- Rozmawiałem z nim w poniedziałek wieczorem. Stoję za nim i popieram go ze względu na jego wypowiedzi - powiedział Erdogan.

>> Agent Mesuta Oezila atakuje prezydenta Bayernu Monachium

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (89)
Recep Tayyip Erdogan pogratulował Mesutowi Oezilowi rezygnacji z gry w reprezentacji Niemiec
Zaloguj się
 • martazmijka

  Oceniono 15 razy 7

  Dziwnie wygląda reprezentant Niemiec, który nie śpiewa niemieckiego hymnu na takim ważnym wydarzeniu jak mundial.

 • yv71

  Oceniono 14 razy 6

  z tymi zaciśniętymi ustami i nienawistnym wzrokiem podczas hymnu wyglądał tak jakby za każdym razem pluł Niemcom w twarz. Skoro są tacy dumni z bycia Turkami niech zrezygnują z niemieckiej kasy i wracają budować imperium osmańskie bis.

 • para_sucha

  Oceniono 15 razy 5

  Czy w tej redakcji jest chociaż jeden dziennikarz, czy sama gimbaza lecąca na żywca z translatora?

 • boliver

  Oceniono 3 razy 3

  Powinien wrócić do turcji I zostac ministrem szmacianej,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX