Mundial 2018. Kylian Mbappe w końcowej fazie turnieju grał z kontuzją

Według informacji "L'Equipe" Kylian Mbappe mógł nie zagrać w dwóch ostatnich spotkaniach mundialu z powodu kontuzji. Sztab medyczny reprezentacji Francji dopiero teraz ujawnił sprawę.

Kylian Mbappe był jednym z najlepszych zawodników podczas mundialu w Rosji. Okazuje się, że jego występ w meczach z Belgią i Chorwacją był bardzo mocno zagrożony.

>>> Varane, Mbappe, Pogba i Griezmann. - Złota Piłka dla jednego z nich - uważa Didier Deschamps 

Dopiero teraz około półtora tygodnia po zakończeniu mundialu sztab medyczny reprezentacji Francji zdradził tajemnicę dotyczącą Mbappe. Okazuje się, że dzień przed meczem półfinałowym 19-latek doznał kontuzji. 

"Wstał rano, chciał iść się wykąpać i wtedy poczuł straszliwy ból. Usłyszał trzask i padł na łóżko jak sparaliżowany" - donosi "L'Equipe".

>>> Varane, Mbappe, Pogba i Griezmann. - Złota Piłka dla jednego z nich - uważa Didier Deschamps

Po dokładniejszej diagnozie okazało się, że u piłkarza PSG nastąpiła blokada trzech kręgów. Lekarze reprezentacji nie chcieli podawać tej informacji do mediów, aby nie siać paniki wśród kibiców, co mogłoby obniżyć morale innych zawodników przed dwoma najważniejszymi meczami podczas tegorocznych mistrzostw.

Na szczęście dla reprezentacji Francji lekarze poradzili sobie z kontuzją Mbappe i 19-latek mógł pomóc w dwóch ostatnich potyczkach swoim kolegom z kadry.

>>> Francja mistrzem świata. Kylian Mbappe, Antoine Griezmann, Hugo Lloris świętują w szatni

Więcej o: