Sport.pl

Mundial 2018. Nikola Kalinić odmówił przyjęcia srebrnego medalu

Nikola Kalinić nie przyjął medalu mistrzostw świata, mimo że zgodnie z regulaminem FIFA takowy należał się zawodnikowi.

Nikola Kalinić jest jednym z tych piłkarzy, którzy po mistrzostwach świata najbardziej mogą sobie pluć w brodę. Zawodnik w pierwszym meczu fazy grupowej mistrzostw świata - pomiędzy Chorwacją a Nigerią - odmówił wejścia na boisko. Twierdził wtedy, że ma problem z plecami, przez co jego wejście na 15-20 minut jest nieopłacalne. Po spotkaniu, selekcjoner Chorwatów Zlatko Dalić zdecydował się wyrzucić z reprezentacji niesfornego piłkarza.

Kiedy Kalinić wrócił do domu i regenerował siły przed nowym sezonem, w międzyczasie jego koledzy z reprezentacji dokonali historycznego sukcesu i wbrew wcześniejszym oczekiwaniom zostali wicemistrzami świata.

Kibice na całym świecie zastanawiali się, czy swój medal odbierze także Kalinić, który wyjechał z mistrzostw na samym początku turnieju. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że piłkarze reprezentacji Chorwacji wyrazili zgodę, żeby również i on odebrał medal. Medal, który mimo wszystko przysługuje także i jemu - zgodnie z regulaminem FIFA.

30-latek odniósł się do tej sytuacji i zapowiedział, że nie odbierze swojego medalu. - Dziękuje za medal, ale nie grałem w Rosji. Niezależnie od tego, czy chodzi o gniew, czy o uczciwość. Sami oceńcie - stwierdził Kalinić.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (20)
Mundial 2018. Nikola Kalinić odmówił przyjęcia srebrnego medalu
Zaloguj się
 • freightleitner

  Oceniono 15 razy 11

  Śmiałem się z frajera,teraz,zrobił na mnie wrażenie,szacun

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 6 razy 6

  ciekawe czy dożyje czasów kiedy to Polacy będą mieli taki dylemat: przyjąć czy nie przyjmować srebrnego medalu mistrzostw świata

 • homesicalien

  Oceniono 9 razy 5

  Pytanie czy z pieniędzy też zrezygnował.

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 4 razy 4

  Przepraszam za zamieszanie z Andrzejem Jarosikiem, napisałem, że "by wziął". Sprawdziłem. On w 2001 WZIĄŁ odznakę PKOl. Honor, honorem, ale czego Polak dla pieniędzy nie zrobi.

 • boliver

  Oceniono 5 razy 3

  Facet z jajami,,
  Chapeau bas champion,,

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 5 razy 3

  Nasi kopacze nie mają takich problemw

 • W. W.

  Oceniono 3 razy 1

  Kalinić zachował się honorowo, szacunek mu za to

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX