Real Madryt zaprezentował nowy nabytek. "Neymar to mój idol" - mówi 18-letni Vinicius Junior.

Real Madryt oficjalnie zaprezentował nowego zawodnika. 18-letni Vinicius Junior trafił do drużyny "Królewskich" z Flamengo i kosztował aż 45 milionów euro. Jak zapewnia, to nie Cristiano Ronaldo jest jego największym idolem, lecz rodak - Neymar.

Vinicius Junior już jakiś czas temu zwrócił uwagę europejskich klubów. Dobrymi występami w rodzinnym Flamengo zapewnił sobie zainteresowanie Realu Madryt, który ostatecznie wygrał walkę o sprowadzenie 18-latka.

>>> Real Madryt potwierdza transfer! Vinicius Junior zawodnikiem "Królewskich"

Ronaldo? Nie, Neymar!

Według wielu kibiców Vinicius Junior stylem gry przypomina byłego już zawodnika "Królewskich", Cristiano Ronaldo. On sam wzoruje się jednak na kim innym.

- Neymar to mój największy idol. Zresztą nie tylko mój, całej Brazylii. Gra z nim w jednej drużynie to spełnienie marzeń. Poza tym uważam, że jeśli chodzi o styl gry, to jesteśmy do siebie podobni - powiedział Vinicius Junior.

>>> Real znalazł następcę Cristiano Ronaldo? Już kiedyś grał w Madrycie!

"Zostanę w Realu"

Spekulowano, że nowy nabytek może zostać natychmiast wypożyczony, aby zbierał doświadczenie w zespole, w którym ma większe szanse na regularne występy. Okazuje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

- Mogę zapewnić, że zostanę w Realu. Pogram trochę w rezerwach, aby jak najszybciej się zaadoptować w Madrycie. Moim głównym celem jest zwyciężanie. Dlatego tu jestem - zakończył Brazylijczyk.

>>> Keylor Navas opuści Real Madryt?