Lotto Ekstraklasa. Joao Amaral blisko Lecha Poznań. Będzie nowy rekord transferowy

Lech Poznań jest bliski zakontraktowania nowego zawodnika. Jeszcze w piątek w Poznaniu pojawi się bowiem Joao Amaral, czyli piłkarz Benfiki Lizbona.

Do tej pory Lech Poznań nie zachwycał podczas letniego okienka transferowego. Z klubem pożegnało się kilku zawodników, a w ich miejsce przyszli jedynie Tomasz Cywka oraz Pedro Tiba.

W niedługim czasie "Kolejorz" dozna jednak dużego wzmocnienia. W piątek do Poznania przyleci bowiem Joao Amaral, który przejdzie testy medyczne i jeżeli one wypadną pomyślnie, to podpisze kontrakt z Lechem.

Na 26-letniego napastnika w stolicy Wielkopolski czeka umowa, która będzie obowiązywać do 2022 roku. Wrażenie robi kwota, jaką zapłaci "Kolejorz" za tego zawodnika, ponieważ według informacji kkslech.com Lech zapłaci za Amarala 1,5 miliona euro. Jeżeli potwierdzą się te informacje, to będzie to rekord transferowy Lotto Ekstraklasy. Oficjalnie poprzedni rekord wynosił równo 1 milion euro.

Amaral był zawodnikiem Benfiki Lizbona, ale ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Vitorii Setubal. W poprzednich rozgrywkach zagrał w 40 spotkaniach Vitorii (2805 minut na boisku), w których zdobył 9 bramek i zaliczył 4 asysty.

>>> Powrót do ekstraklasy po dekadzie i debiutant. Na co stać beniaminków ekstraklasy?

>>> Grzegorz Krychowiak będzie grał z Maciejem Rybusem. Polak bliski wypożyczenia do Lokomotiwu Moskwa

Najnowsze informacje