Transfery. Grzegorz Krychowiak będzie grał z Maciejem Rybusem. Polak bliski wypożyczenia do Lokomotiwu Moskwa

Jak poinformowały francuskie media, Grzegorz Krychowiak jest bliski wypożyczenia do Lokomotiwu Moskwa. Jego przenosiny mogą zostać ogłoszone jeszcze w piątek.

Grzegorz Krychowiak miniony sezon spędził na wypożyczeniu w West Bromwich Albion, aby odbudować formę przed mistrzostwami świata. Mimo obiecującego początku, nie udało się Polakowi wywalczyć miejsca w składzie, a kiedy otrzymywał szanse od kolejnych trenerów, to często zawodził. Klub spadł z Premier League, a Krychowiak wrócił do Paryża.

Pierwsze informacje po powrocie reprezentanta Polski w PSG sugerowały, że będzie chciał powalczyć o miejsce w składzie u nowego trenera. Ostatnio coraz więcej zaczęło się mówić, o kolejnym wypożyczeniu Polaka. W tym kontekście przewijała się nazwa Liverpoolu, ale najprawdopodobniej pomocnik wybierze kierunek rosyjski, a konkretnie  Lokomotiw Moskwa.

Zdaniem dziennikarzy Paris United wypożyczenie "Krychy" do mistrzów Rosji jest już przesądzone. PSG zgodziło się oddać na rok polskiego pomocnika do Lokomowitu.

Do negocjacji pozostawała jednak kwestia niemałego wynagrodzenia Krychowiaka. W czwartek przedstawiciele mistrzów Francji i Rosji spotkali się w Londynie i tak doszli do porozumienia w tej sprawie. Zgodnie z informacjami francuskich mediów część pensji 28-latka będzie pokrywać PSG. Nie wiadomo jednak jaki procent wynagrodzenia przypadnie w udziale Paryżanom.

Zdaniem "Paris United" transakcja może zostać sfinalizowana jeszcze w piątek.

Jeżeli potwierdzą się te informacje, to Krychowiak będzie drugim reprezentantem Polski, który będzie grał w zespole z Moskwy. Piłkarzem Lokomowitu jest również Maciej Rybus, który rok temu zamienił Olympique Lyon na późniejszych mistrzów Rosji.

Więcej o: