Liverpool bez Alexa Oxlade'a Chamberlaina. Straci cały sezon

Liverpool będzie poważnie osłabiony w tym sezonie. Alex Oxlade-Chamberlain prawdopodobnie straci cały najbliższy sezon - poinformował Juergen Klopp.

Alex Oxlade-Chamberlain zerwał więzadła w kolanie podczas półfinałowego starcia Ligi Mistrzów Liverpool - AS Roma w poprzednim sezonie.

Rafał Kurzawa wciąż nie znalazł nowego klubu. Jednak zostanie w Ekstraklasie?

Początkowo nie znaliśmy dokładnej diagnozy. Oxlade-Chamberlain nie chciał, by Liverpool podawał jakiekolwiek informacje, by to nie wpłynęło na jego kolegów i przygotowania do finału LM z Realem Madryt (1:3). O tym, jak poważna jest jego kontuzja, wiedział tylko on, Juergen Klopp i kilka osób ze sztabu medycznego.

Real Madryt ściągnie Thibaut Courtois, gdy Chelsea znajdzie nowego bramkarza

Oxlade-Chamberlain był w znakomitej formie przed feralnym meczem z Romą. - To odpowiedni czas, by przekazać, że Ox w tym sezonie skupi się głównie na rehabilitacji i powrocie do zdrowia - powiedział Klopp.

Real Madryt planuje niesamowite wzmocnienia. Obietnica Florentino Pereza

- Wiedzieliśmy o tym tak naprawdę od dnia, kiedy nabawił się urazu. Po udanej operacji byliśmy tego pewni. Nic się nie zmieniło, nie ma żadnych nowych problemów, wszystko idzie zgodnie z planem. Nową informacją jest to, że teraz podajemy więcej szczegółów.

- Przygotowujemy się do tego sezonu wiedząc, że nie będzie mógł nam pomóc przez większość sezonu. Jeśli wróci przed jego zakończeniem, będziemy traktować to jako bonus.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter

Więcej o: