Serie A. Antonio Conte może wrócić do Włoch. AC Milan chce go zatrudnić za Gennaro Gattuso

Antonio Conte może zostać nowym trenerem AC Milan. Włoski klub ma nowych właścicieli, którzy myślą nad przebudowaniem drużyny.

Wiele wskazuje na to, że we włoskim klubie AC Milan nastąpi kolejna rewolucja.
Klub ma nowych właścicieli i teraz należy do funduszu Elliott Management, który jest kierowany przez amerykańskiego multimiliardera Paula Singera.

Juventus kupił Cristiano Ronaldo, a teraz sprzedaje. Rugani i Higuain odchodzą?

Włoski serwis Mediaset informuje, że nowe władze marzą o zatrudnieniu Antonio Conte, który był ostatnio trenerem londyńskiej Chelsea, a kilka dni temu oficjalnie pożegnał się z klubem. 
Obecnym szkoleniowcem Milanu jest Gennaro Gattuso, ale właściciele uważają, że nie spełnia on swojej roli. W dodatku Conte byłby większym gwarantem sukcesów.

Alisson Becker trafi do ligi angielskiej? Liverpool i Chelsea walczą o bramkarza. Roma żąda więcej

Nowi właściciele liczą także na to, że Conte przyciągnął by do klubu lepszych zawodników, a szczególnie chodził im o przekonanie Alvaro Moraty, który jest obecnie jednym z celów transferowych klubu z Mediolanu. W dodatku Hiszpan ostatnio współpracował z włoskim trenerem w Chelsea. 

Arsene Wenger może zostać trenerem reprezentacji Japonii

W poprzednim sezonie Milan zakończył rozgrywki na szóstym miejscu, które gwarantowało udział w Lidze Europy, klub został jednak wykluczony z europejskich pucharów za naruszenie zasad finansowego Fair Play.

Więcej o: