Premier League. Mahrez pojawił się na konferencji Manchester City z mamą

Riyad Mahrez został oficjalnie nowym zawodnikiem Manchesteru City. Na oficjalną prezentację i podpisanie kontraktu przyszedł z mamą. Piłkarz opowiedział wzruszającą historię dotyczącą tego, jak długą drogę pokonał.

Riyad Mahrez został oficjalnie nowym zawodnikiem Manchesteru City. Zdaniem brytyjskich mediów, reprezentant Algierii kosztował 60 mln funtów. To transferowy rekord klubu. Mahrez przez ostatnie 4 lata był piłkarzem Leicester City, dla którego rozegrał 179 meczów, zdobywając w nich 48 bramek. W sezonie 2015/16 zdobył z Lisami mistrzostwo Anglii.

Na oficjalnym podpisaniu kontraktu pojawił się w towarzystwie swojej mamy. Piłkarz stwierdził, że gdy był młody to był niezwykle biedny i nie stać go było nawet na jeżdżenie pociągiem. Pomagała mu wówczas jego mama, która dawała mu swoje oszczędności. - A ja jej mówiłem, że zostanę profesjonalnym piłkarzem i wszystko oddam - stwierdził na konferencji.

Mahrez podpisał w Manchesterze City pięcioletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji zawodnik będzie zarabiał 200 tysięcy funtów tygodniowo. 

- Jesteśmy przekonani, że doda naszemu zespołowi mocy w ataku - mówił dyrektor sportowy Manchesteru City, Txiki Begiristain, po podpisaniu kontraktu z zawodnikiem.

Więcej o: