Legia Warszawa. Liga Mistrzów. Jose Kante już strzela dla mistrzów Polski

Jose Kante zdobył pierwszą bramkę w oficjalnym meczu Legii. Były zawodnik Wisły Płock w 27. minucie pokonał golkipera Cork City.

Pierwsza bramka dla Legii w meczu z Cork City padła po blisko 30 minutach gry. Dobre dośrodkowanie z lewej strony posłał w pole karne Mateusz Wieteska. Tam na dalekim słupki akcję zamykał Cafu, który zdołał zagrać futbolówkę do Jose Kante. Nowy nabytek mistrzów Polski strzałem z woleja pokonuje Cherri'ego, który wcześniej poszedł do boku zablokować podanie od Cafu. Kante umieścił piłkę do niemal pustej bramki.

Jose Kante jest nową gwiazdą Legii Warszawa. W trakcie trwającego okienka transferowego przeszedł do zespołu mistrzów Polski z Wisły Płock. Bramka w meczu z Cork City była jego pierwszą bramką zdobytą w oficjalnym meczu. Wcześniej wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w spotkaniu towarzyskim z Vitorulem Constansa

W rozmowie z Bartoszem Rzemińskim ze Sport.pl Kante bardzo chwalił swój nowy zespół.

- To drużyna mistrza Polski. Drużyna z Warszawy, stolicy Polski, nie mogłem oczekiwać niczego lepszego, decyzja była bardzo łatwa. Dostałem tu wszystko, czego szukałem - świetne warunki do życia dla moich bliskich, a dla mnie szansę kroku naprzód i rozwijania swoich umiejętności. - stwierdził nowy napastnik Legii

- Trener Dean Klafuric starał się rozmawiać ze wszystkimi. Zapytał mnie, jakie są moje pierwsze wrażenia w klubie, jak podoba mi się gra w nowej formacji. Pytał również o niektóre aspekty prywatne, chciał pomóc, co zaimponowało mi szczególnie. Nie zawsze szkoleniowiec podchodzi do swoich zawodników w ten sposób. - dodał Kante.