Premier League. Manchester United osłabiony przed International Champions Cup. Alexis Sanchez ma problemy z wizą

Alexis Sanchez nie poleciał do Stanów Zjednoczonych na tournee Manchesteru United. Chilijczyk ma problemy z wizą.

Piłkarze Manchesteru United we wtorek polecieli na tournee po USA, gdzie w ramach przygotowań do nowego sezonu zagrają trzy mecze sparingowe: z Liverpoolem, Milanem oraz Realem Madryt, w ramach International Champions Cup 

Na pokładzie samolotu, którym piłkarze Jose Mourinho polecieli do Ameryki nie znalazł się Alexis Sanchez. Wszystko przez problemy z wizą Chilijczyka, które są spowodowane wyrokiem w sprawie oszustw podatkowych (w sprawie praw do wizerunku), jakich piłkarz dopuścił się, będąc jeszcze zawodnikiem FC Barcelony.

Sąd skazał piłkarza na 16 miesięcy więzienia. Karę odbywa on na wolności, ponieważ otrzymał on wyrok mniejszy niż dwa lata, a dodatkowo dopuścił się przestępstwa bez użycia przemocy.

Alexis Sanchez nie poleciał do Stanów Zjednoczonych z całym składem w związku z osobistymi problemami administracyjnymi - czytamy w oficjalnym komunikacie Manchesteru United.

Alexis Sanchez trafił do "Czerwonych Diabłów" zimą 2018 roku. Od tego czasu zagrał w 18 spotkaniach, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 5 asyst.

Więcej o: