Kiedy Cristiano Ronaldo wybrał Juventus? Zaczęło się od gola przewrotką

Cristiano Ronaldo jest już oficjalnie piłkarzem Juventusu. Dyrektor sportowy turyńskiego klubu Fabio Paratici zdradził, kiedy po raz pierwszy pojawił się pomysł sprowadzenia największej gwiazdy Realu Madryt.

Ronaldo oficjalnie jako zawodnik Juventusu zaprezentowany został w sobotę. Włosi za swojego nowego asa zapłacili blisko 120 mln euro, a sam zawodnik stał się najlepiej zarabiającym w historii włoskiego futbolu - za sezon gry Portugalczyk będzie dostawał 30 mln euro.

Cristiano Ronaldo: To nie była trudna decyzja

Gol Ronaldo przewrotką

Temat przeprowadzenia najbardziej zaskakującego transferu tego lata po raz pierwszy pojawił się w kwietniu, niedługo po pierwszym ćwierćfinałowym meczu Realu z Juventusem w Lidze Mistrzów. Królewscy wygrali w Turynie 3:0, a dwa gole strzelił właśnie Ronaldo, w tym jednego po kapitalnym uderzeniu przewrotką, które owacją na stojąco nagrodzili nawet fani Juve.

Portugalczyk miał być pod wrażeniem zachowania kibiców. - Cristiano dostał wtedy owację, a my w ciągu tygodnia skontaktowaliśmy się z jego agentem, Jorge Mendesem. Powiedział, że Cristiano był pod wrażeniem tego, co się wydarzyło i chciałby kiedyś zagrać w naszym klubie. Odpowiedziałem, że można mieć wiele marzeń, ale niewiele z nich się spełnia - cytuje Paraticiego serwis football-italia.net.

Cristiano Ronaldo chciał przejść do Napoli, ale klub nie był w stanie zapłacić

Cancelo i Ronaldo

Operacja nabrała jednak rozpędu dopiero kilka tygodni później, gdy Mendes spotkał się z działaczami Juventusu w sprawie transferu innego swojego klienta Joao Cancelo. - Omówiliśmy wtedy również sprawę Ronaldo, a potem spotkałem się z prezydentem Andreą Agnellim. Musieliśmy sprawić, żeby wszystko zgadzało się pod względem finansowym, co było najtrudniejsze w całej operacji - wyjawił Paratici.

Sprowadzenie Ronaldo okazało się możliwe m.in. dzięki wsparciu finansowym Fiata, w którym udziały ma rodzina Agnellich, do której należy Juventus. Koncern motoryzacyjny ma pokryć znaczną część pensji piłkarza, a także podatek od całej kwoty.

Więcej o: