Mundial 2018. Bartosz Białkowski przedłużył kontrakt z Ipswich Town FC

Bartosz Białkowski podpisał nowy kontrakt z Ipswich Town FC. 31-letni bramkarz podpisał z trzyletni kontrakt z klubem Championship. To koniec plotek o jego transferze do Premier League.

Białkowski jest jednym z ulubieńców kibiców Ipswich Town. Swoimi interwencjami zjednał sobie angielskich fanów i stał się jednym z najlepszych bramkarzy w Championship (drugi poziom rozgrywek w Anglii). Dobrą formę Białkowskiego dostrzegł Adam Nawałka. 31-letni bramkarz otrzymał powołanie na mistrzostwa świata w Rosji.

Sport.pl ujawnia sztab reprezentacji Polski

Na mundialu nie zagrał w żadnym meczu. Był zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz Juventusu zagrał z Senegalem i Kolumbią, Fabiański w spotkaniu z reprezentacją Japonii. Białkowski oglądał wszystkie mecze z ławki rezerwowych, ale sztab polskiej kadry był bardzo zadowolony z jego postawy na treningach.

Dzień po zakończeniu mundialu polski bramkarz wyjaśnił swoją przyszłość. Podpisał trzyletni kontrakt z Ipswich Town FC.

Wcześniej 31-latkiem interesował się klub Premier League. Angielskie media pisały o transferze do Crystal Palace oraz Birmingham City, które chce wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Polak wybrał inną drogę. Buduje pozycję klubowej legendy w Ipswich Town FC.

***

Adam Bielecki na szczycie Gaszerbrum II

Griezmann oszukał sędziego

Wisła Kraków może dostać przelew za Marcelo

Więcej o: