Mundial. Rosja odparła prawie 25 milionów ataków hakerskich

Władimir Putin powiedział na konferencji prasowej, że Rosja w czasie mistrzostw świata odparła prawie 25 milionów cyberataków na struktury informacyjne mistrzostw.

Władimir Putin podał w niedzielę informacje, że w czasie trwających od 15 czerwca do 15 lipca mistrzostwa świata w Rosji, służby udaremniły aż 25 milionów ataków hakerskich na struktury informacyjne mundialu.  W niedzielny wieczór doszło do spotkania Władimira Putina z radą bezpieczeństwa mistrzostw świata. Po nim ogłoszono, że Rosja odparła niezwykła liczbę ataków.

- Ten sukces to ogromna praca prewencyjna, operacyjna, ale też analityczna i informacyjna. Wykorzystaliśmy cały nasz potencjał i siły, którymi dysponujemy. Byliśmy maksymalnie skoncentrowani - powiedział Putin.

W czasie mundialu o bezpieczeństwo sportowców i kibiców dbało 130 przedstawicieli służb specjalnych z 34 krajów. W sumie kontrolowano blisko 2 miliony osób. Do tego stale nadzorowana była praca obiektów infrastruktury krytycznej. - Przeprowadziliśmy 400 kontroli w prawie 200 obiektach - mówił Putin. 

Więcej o: