Piłka nożna. Wisła Kraków dostanie pieniądze dzięki Marcelo? Może przejść do West Ham United

Wisła Kraków może liczyć na "pomoc" Marcelo w obecnej trudnej sytuacji. Brazylijczyk może odejść z Olympique Lyon do West Hamu United.

Wisła Kraków pozyskała Marcelo w 2008 roku. Brazylijczyk spędził w Krakowie dwa lata, a jako że miało to miejsce przed ukończeniem 23. roku życia, Wiśle należą się pieniądze z każdego kolejnego transferu.

To "mechanizm solidarnościowy", rekompensata za wyszkolenie zawodnika. Wisła dostaje 0,92 proc. od każdego kolejnego międzynarodowego transferu Marcelo, dzięki czemu już wcześniej zarabiała pieniądze w ten sposób.

Wisła może zarobić dzięki West Hamowi United. Anglicy zaoferowali Olympique Lyon aż 18 mln funtów - informuje "Daily Mail". Ta oferta została odrzucona, ale "Młoty" mają podnieść ją do 20 mln funtów. Wtedy Francuzi mogą zdecydować się na sprzedaż swojego piłkarza.

Piłka nożna. Rostkowski: Jedno z najsłynniejszych oszustw w historii w finale MŚ 2018

Jeżeli West Ham zapłaci 20 mln funtów, to Wisła dostanie co najmniej 184 tysiące funtów - to prawie 900 tysięcy złotych.

Wisła Kraków ma obecnie spore problemy finansowe. Miasto Kraków wypowiedziało jej umowę na dzierżawę stadionu, a do porozumienia doszło jedynie dzięki władzom Ekstraklasy. Pokryją one zobowiązania Wisły z pieniędzy, które miała otrzymać w ramach ekwiwalentu. Wisła ma 7,5 mln złotych długów względem miasta.

Marcelo wspiera Wisłę również na Twitterze. Wysłał do nich specjalną wiadomość za pośrednictwem tego portalu.

- Chciałbym prosić Kibiców, by nie opuścili Wisły w tych trudnych chwilach i zapełnili trybuny w nadchodzącym sezonie. Mam nadzieję, że pomoże to Wiśle przetrwać. Pamiętajciie, że jestem z Wami w tej walce - napisał Marcelo podkreślając, że gdyby nie Wisła, to nigdy by nie trafił do Lyonu.

Więcej o: