Cristiano Ronaldo chciał przejść do Napoli, ale klub nie był w stanie zapłacić

Cristiano Ronaldo trafił w tym okienku do Juventusu, ale okazuje się, że on sam początkowo myślał o transferze do... Napoli. Klubu Milika i Zielińskiego nie było jednak stać na wydanie 350 milionów euro.

Cristiano Ronaldo jest autorem najgłośniejszego transferu ostatnich lat. Piłkarz reprezentacji Portugalii zmienił Real Madryt na Juventus za 112 milionów euro. Znany włoski dziennikarz z  Luna TV Carlo Alvino donosi jednak, że to nie Stara Dama była pierwszym wyborem gwiazdora.

Marca: Zinedine Zidane wiedział o planach Cristiano Ronaldo

Okazuje się, że menadżer piłkarza chciał wykorzystać dobre kontakty z prezydentem Napoli  Aurelio De Laurentiisem by umieścić zawodnika w Neapolu. To, że Alvino ma dobre informacje wiadomo, a ostatnio potwierdził to także tym, że jako pierwszy informował, że Carlo Ancelotii prowadzi negocjacje z Napoli. 

Skromna prezentacja Cristiano Ronaldo. Juventus nie planuje hucznego powitania

W podobnym tonie pisze Corriere delo Sport, które twierdzi, że dzisiaj Ronaldo byłby piłkarzem SSC Napoli, gdyby tylko klub był w stanie wydawać 350 milionów euro na pokrycie całej operacji (czyli koszt transferu, premia za podpis i utrzymanie Ronaldo). Prezydent Napoli stwierdził jednak, że klub nie jest w stanie ponieść takich kosztów, dlatego Mendes zaproponował Ronaldo Juventusowi.  

W całej swojej klubowej karierze Cristiano Ronaldo rozegrał 758 oficjalnych  meczów, w których strzelił 571 bramek, dołożył do tego także 200 asyst. 

Serie A. Kibice oszaleli na punkcie koszulek Cristiano Ronaldo

Piłka nożna. Wisła Kraków może dostać dużo pieniędzy dzięki Marcelo

Więcej o: