Mundial 2018. Francja - Chorwacja. Nikola Kalinić otrzyma medal? Zdecydują o tym jego koledzy

Czy Nikola Kalinić otrzyma srebrny medal mistrzostw świata? Zdecydują o tym jego koledzy z reprezentacji Chorwacji.

Przypomnijmy: Nikola Kalinić został odesłany do domu po pierwszym meczu z Nigerią (2:0). Trener Zlatko Dalić poprosił Kalinicia, aby ten zaczął się rozgrzewać, po czym zawodnik odmówił wejścia na murawę, ponieważ "nie ma sensu, żeby wchodził na 15 minut".

Piłkarz tłumaczył się również drobnymi problemami zdrowotnymi, których nie zgłosił trenerowi przed meczem. Narzekał na ból pleców.

Spokojnie, to tylko mistrzostwa. Były bliskie perfekcji

Czy wobec tego otrzyma srebrny medal? - Zobaczymy. Zdecydują o tym piłkarze - powiedział w rozmowie z ESPN dyrektor komunikacji Tomislav Pacak.

Przepisy nie regulują dokładnie tego, kto powinien dostać medal. Zgodnie z artykułem 52.8 pierwsze trzy reprezentacje dostaną po 50 medali. Potem mogą je odpowiednio rozdysponować.

Polska wśród drużyn, które zarobiły najmniej. Nagrody finansowe dla reprezentacji

Kalinić mimo wszystko miał spory udział w medalu dla Chorwacji, która przegrała w finale z Francją 2:4. Strzelił gola i zaliczył asystę w meczu barażowym z Grecją (4:1, w rewanżu padł remis 0:0). W eliminacjach zapewnił też swoją bramkę zwycięstwo w bardzo ważnym meczu z Ukrainą (1:0).

Piłka nożna. Wisła Kraków może dostać dużo pieniędzy dzięki Marcelo

Z sondażu na chorwackiej stronie TPortal wynika, że kibice nie chcą, aby otrzymał medal. - Nie powinno się wybaczać takiego zachowania - na tę odpowiedź zagłosowało 54,5 procent głosujących. Przeciwnego zdania jest 37.7 procent, zdania nie ma 7.7 procent.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Piłka nożna. Rostkowski: Jedno z najsłynniejszych oszustw w historii w finale MŚ 2018

Więcej o: