'Jerzy Brzęczek dostał cios poniżej pasa. To paranoja'. Roman Kosecki o wyborze Woźniaka

Andrzej Woźniak ma zostać trenerem bramkarzy reprezentacji Polski w sztabie Jerzego Brzęczka. Woźniak został w przeszłości skazany za korupcję. - Atak na Brzęczka z tej strony to paranoja i cios poniżej pasa - przyznał Roman Kosecki w rozmowie z portalem sport.onet.pl.

Jerzy Brzęczek kompletuje sztab reprezentacji Polski. Sport.pl jako pierwszy dotarł do informacji, kto zostanie asystentem nowego selekcjonera oraz, kto będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne reprezentacji Polski. Asystentem Brzęczka ma zostać Tomasz Mazurkiewicz, a trenerem przygotowania fizycznego Leszek Dyja.

Więcej o sztabie reprezentacji Polski

Kontrowersje budzi wybór Andrzeja Woźniaka, który ma zostać nowym trenerem bramkarzy. Były bramkarz został w przeszłości skazany za korupcję.

- Jestem od wielu lat w sejmowej Komisji Sportu, w przeszłości zajmowaliśmy się m.in. sprawą korupcji w naszej piłce. Ciągle działa w niej wiele osób, które uczestniczyły w procesie korupcyjnym, a do dziś się nie ujawnili. Nieraz widzę ich w telewizji. Może zajmijmy się takimi osobami, zamiast rozmawiać o Andrzeju Woźniaku? Woźniak przyznał się do winy, odpokutował i temat jest zamknięty - przyznał Roman Kosecki w rozmowie z portalem sport.onet.pl.

Kosecki uważa, że to cios poniżej pasa dla Jerzego Brzęczka. - Atak na Brzęczka z tej strony to paranoja i cios poniżej pasa. Wiem, o czym mówię, bo też nasłuchałem się komentarzy, że syn gra w Ekstraklasie ze względu na ojca. Odpowiadałem: Co ma zrobić? Zakończyć karierę? Takie rzeczy bolą. Wracając do Jurka, jeśli powoła Błaszczykowskiego, będzie kierować się wyłącznie prezentowanym przez niego poziomem sportowym. Błaszczykowski ma się teraz zakopać pod ziemię i udawać, że nigdy nie był piłkarzem? Cała ta dyskusja jest beznadziejna - zaznaczył Kosecki.

***

Boniek odpowiedział na pretensje De Biasiego

Fatalny debiut Buffona w PSG

Krzysztof Piątek strzelił pięć goli we Włoszech

Najnowsze informacje