Superpuchar Polski. Arka Gdynia jak Japonia na mundialu. Klub pochwalił się zdjęciem szatni po meczu z Legią Warszawa

W sobotę 14 lipca Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa w spotkaniu o Superpuchar Polski. Piłkarze Zbigniewa Smółki wygrali 3:2 i obronili trofeum zdobyte przed rokiem. Po meczu klub pochwalił się zdjęciem posprzątanej szatni na stadionie przy Łazienkowskiej. Podobnie zachowali się piłkarze reprezentacji Japonii, którzy sprzątali swoje szatnie po meczach na mistrzostwach świata w Rosji.

Legioniści, w przeciwieństwie do poprzednich lat (łącznie mecze o Superpuchar Polski przegrali już sześć razy z rzędu), w sobotę zagrali najmocniejszym składem. Pierwszego gola mistrzowie Polski strzelili już w 2. minucie spotkania, konkretnie zrobił to Andrij Bogdanow, obrońca Arki, który niefortunną interwencją zaskoczył swojego bramkarza.

>> Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:3. Pierwszy stempel Smółki

Później warszawski zespół strzelił jeszcze jednego gola, podczas gdy rywale z Gdyni zrobili to aż trzykrotnie. Na listę strzelców wpisywali się jeszcze Chris Philipps, Andrij Bogdanow (tym razem do właściwej bramki), Luka Zarandia i Michał Janota. Gdynianie mieli więc okazję do fety i świętowania drugiego zdobytego Superpucharu Polski z rzędu.

>> 5-letni Luka Modrić bohaterem reportażu BBC. Do sieci trafiło wideo

Mimo świętowania i radości, piłkarze Arki zadbali o czystość swojej szatni na stadionie Legii. Po meczu oficjalny profil klubu na Twitterze opublikował zdjęcie posprzątanego pomieszczenia.

>> Finał mistrzostw świata Chorwacja - Francja. Oficjalne składy. O której transmisja w TVP?

Arka swoje zachowanie wzorowała na reprezentacji Japonii, która podczas mundialu w Rosji, po przegranym meczu 1/8 finału z Belgią, opublikowała zdjęcie posprzątanej szatni, a także kartki z napisanym po rosyjsku "dziękujmy".