Final mundialu. Francja - Chorwacja. 5-letni Luka Modrić bohaterem reportażu BBC. Do sieci trafiło wideo

Tuż przed finałem mistrzostw świata w Rosji, w którym reprezentacja Chorwacji zagra z Francją, do sieci trafił fragment reportażu BBC, w którym widać 5-letniego Lukę Modricia, jednego z najlepszych zawodników mundialu.

Film został nakręcony w 1990 roku, a jego autorem był Pavle Balenović. Prawa do materiału wykupiła jednak stacja BBC, która ostatecznie nigdy go nie wyemitowala. Reportaż opowiada o życiu wilków w górach. W jednym z fragmentów nagrania pojawił się... 5-letni Luka Modrić przepędzający kozy.

>> Finał mistrzostw świata Chorwacja - Francja. Oficjalne składy. O której transmisja w TVP?

Autor filmu w komentarzu do swojego nagrania pisze: Tuż po 1990 roku wojna zniszczyła ich dom. Wszystko nagle się zmieniło i nigdy już ich nie widziałem. Podzielili los wielu ludzi z tego regionu. O tym, kim jest ten mały chłopiec z nagrania, dowiedziałem się kilka lat temu. To słynny chorwacki piłkarz. Nigdy nie widział tych zdjęć, ponieważ publikuję je po raz pierwszy".

>> Samuel Umtiti i Raphael Varane, czyli jedyna para, która jest w stanie zatrzymać Chorwatów

Modrić przepędzał kozy, a Perisić...kury

Los Modricia dzieliło wielu aktualnych reprezentantów Chorwacji, w dzieciństwie dotkniętych wojną w byłej Jugosławii. Mario Mandzukić wraz ze swoją rodziną wyjechał do Niemiec, pierwszą noc spędzając w samochodzie. Potem przez kilka lat mieszkał w Ditzingen niedaleko Stuttgartu. Po czterech latach, i zakończeniu wojny na Bałkanach, wrócił do ojczyzny.

>> Finał bohaterów w bramce. Subasić dał finał. Lloris nie będzie Kariusem [W Polu K #29]

Ivan Perisić z ojczyzny nie wyjechał, bo pomagał ojcu w prowadzeniu kurzej fermy. Później, kiedy zaczął już profesjonalną karierę piłkarską, musiał ją finansować (w wieku 17 lat), bo Ante Perisić wpadł w długi i nie radził sobie z kolejnymi pożyczkami, ostatnią spłacając zaledwie kilka lat temu.