Mundial 2018. Francja - Chorwacja. Kiedy finał? Gdzie obejrzeć mecz i o której godzinie

Już w niedzielę wielki finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Francja zagra z Chorwacją w ostatnim, 64 meczu na mundialu. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17. Relacja na żywo w Sport.pl - To jest Twój Live. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie także w telewizji.

W niedzielę finale mistrzostw świata w Rosji na stadionie Łużniki w Moskwie zagrają Chorwacja i Francja. Początek meczu Francja - Chorwacja o godz. 17.

Francuzi po dwunastu latach znów zagrają w finale mundialu. W półfinale skromnie pokonali Belgię po golu Samuela Umtitiego. Didier Deschamps będzie miał szansę wygrać mistrzostwa świata jako zawodnik i trener. Ale zadanie ma arcytrudne. "Trójkolorowi" zmierzą się z rewelacją turnieju - reprezentacją Chorwacji, która wyeliminowała już zespoły Danii, Rosji i Anglii - wszystkie po dogrywkach.

Było zimno, ślisko, krew, pełno zduszonych ciał i połamanych kości. Jeden z dowódców akcji na Łużnikach zapytał: - Ile jest ofiar? - 66. - To akurat. Niech więcej nie będzie

W 1998 roku obie drużyny zmierzyły się w półfinale MŚ i górą byli Francuzi. Od tamtego czasu minęło 20 lat, więc trudno mówić o wyrównywaniu rachunków. A Francja musi się  uporać ze swoją finałową niemocą w wielkich turniejach w XXI wieku - w 2006 roku przegrali finał mundialu z Włochami, dwa lata temu w finale Euro 2016 ograli ich Portugalczycy.

Zwycięzca turnieju dostanie potężną nagrodę w wysokości 38 mln dolarów! Zespół, który w niedzielę przegra również sporo zarobi, bo 28 milionów. Już teraz jest pewne, że Belgia, która zajęła trzecie miejsce zarobi 24 miliony dolarów. 

Mecz Francja - Chorwacja pokaże TVP1 (początek studia - godz. 16.00) i TVP Sport (początek studia - godz. 15.05).